Wayne Rooney
Wayne Rooney fot. Rafał Rusek

Rooney czy Terry? Działacze mają twardy orzech do zgryzienia

Wayne Rooney liczy na to, że działacze Derby County zdecydują zatrzymać się go na stałe w roli szkoleniowca pierwszego zespołu. Tymczasem w mediach pojawiły się spekulacje, że opiekunem zespołu z Championship mógłby zostać John Terry.

Czytaj dalej…

Derby County zdecydowało się zwolnić w połowie listopada Phillipa Cocu. Jego miejsce zajął niespodziewanie Wayne Rooney. Wielokrotny reprezentant Anglii nie prowadzi jednak The Rams na stałe. Ma być tylko tymczasowym szkoleniowcem do czasu znalezienia nowego opiekuna zespołu. Obecnie łączy obowiązki szkoleniowe z piłkarskimi, gdyż nadal jest on piłkarzem pierwszej drużyny.

W mediach pojawiły się spekulacje, że działacze Derby County rozważają zatrudnienie Johna Terry’ego, który jest obecnie asystentem szkoleniowca w Aston Villi. Wayne Rooney wyraża jednak swoją gotowość do tego, by dalej prowadzić drużynę The Rams. Decyzja w tej sprawie zapadnie jednak dopiero, gdy sfinalizowane zostanie przejęcie klubu przez nowych właścicieli.

Czy Rooney wróci na boisko?

– Ja deklaruję swoją gotowość, by zostać w tej roli trenera na stałe. Nic nie zależy jednak ode mnie i tak naprawdę muszę czekać. Gdy sfinalizowane zostaną sprawy związane z przejęciem klubu, wtedy wróci temat tego, kto będzie menedżerem – powiedział dziennikarzom Sky Sports Wayne Rooney.

Anglik zasugerował w każdym razie, że bez względu na decyzję działaczy odnośnie pozycji szkoleniowca, zostanie w klubie. Nadal obowiązuje go kontrakt i jest gotowy rywalizować o miejsce w składzie jako gracz. Nawet w przypadku, gdy zespół obejmie John Terry. – Zostałem poproszony, by pomóc prowadzić ten zespół i byłbym zachwycony mógł robić to dalej – dodał Rooney.

Derby County zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli Championship. W piętnastu meczach zespół zdobył osiem punktów.

Komentarze