Ronaldo zrzekł się pieniędzy. Ile zaoszczędzi Man United?

Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Manchester United rozwiązał kontrakt z Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron. Dzięki temu w klubowej kasie został całkiem sporo pieniędzy.

  • Cristiano Ronaldo jest piłkarzem bez klubu
  • Manchester United rozwiązał kontrakt z Portugalczykiem
  • 37-latek zgodził się na polubowne rozstanie, dzięki czemu angielski klub zaoszczędzi pieniądze

Manchester United zadowolony z odejścia Ronaldo

Cristiano Ronaldo i Manchester United od dłuższego czasu nie mieli dobrych relacji. W mediach przewijał się temat odejścia Portugalczyka, który nie był zadowolony ze swoich relacji z Erikiem ten Hagiem oraz tego, że musi zadowolić się rolą rezerwowego,. Wiele wskazywało na to, że 37-latek opuści zimą Old Trafford i zostanie oddany za darmo.

Portugalski napastnik postanowił przyśpieszyć rozwój sytuacji. Ronaldo udzielił wywiadu The Sun, w którym wyraził się ostro na temat swojego szkoleniowca oraz samego klubu, któremu zarzucił wiele zaniedbań. Manchester United zdecydował się na radykalny krok i rozwiązał umowę z 37-latkiem. Nastąpiło to za porozumieniem stron, dzięki czemu Czerwone Diabły są wygranym w tej sytuacji.

Manchester United nie musi płacić Ronaldo odszkodowania za przedwczesne zakończenie umowy, która miała obowiązywać do 30 czerwca przyszłego roku. Ponadto Portugalczyk zrzekł się przysługującej mu do końca kontraktu wypłaty. Z tego tytułu w klubowej kasie zostanie około 17 milionów funtów. Dzięki temu Manchester United w zimowym oknie transferowym będzie miał łatwiej o sprowadzenie nowego napastnika.

Czytaj także: Gdzie może trafić Cristiano Ronaldo? Media wskazały potencjalne kierunki

Komentarze