Harry Maguire
Harry Maguire fot. Vitaliy Timkiv / Sputnik/ Hepta / Sport Pictu

Southgate rezygnuje z Maguire’a

Harry Maguire nie wystąpi we wrześniowych spotkaniach reprezentacji w Lidze Narodów. Kapitan Manchesteru United został wycofany z ogłoszonej przez Garetha Southgate’a kadry, po tym jak został skazany we wtorek przez grecki sąd.

Czytaj dalej…

Obrońca usłyszał wyrok 21-miesięcznego więzienia w zawieszeniu, po tym jak został uznany winnego ciężkiego napadu, opieraniu się przy aresztowaniu i powtarzającym się próbom przekupstwa. Wszystkie zarzuty są związane z bójką, w którą piłkarz wdał się wraz ze swoim bratem i przyjacielem podczas wakacji na greckiej wyspie Mykonos.

Southgate rezygnuje z Maguire’a

Początkowo Maguire znalazł się w gronie 24 zawodników, którzy otrzymali powołania na zbliżające się mecze z Islandią (5 września w Reykjaviku) i Danią (8 września w Kopenhadze) w ramach Ligi Narodów. Ostatecznie jednak, decyzją selekcjonera reprezentacji Anglii Garetha Southgate’a, zawodnik nie pojawi się na zgrupowaniu.

“W świetle wydarzeń dzisiejszego wieczoru, mogę potwierdzić, że wycofałem Harry’ego Maguire’a z reprezentacji Anglii na mecze z Islandią i Danią. Jak już dziś powiedziałem, zastrzegłem sobie prawo do zrewidowania swojej decyzji. Po rozmowie z Manchesterem United i zawodnikiem, podjąłem tę decyzję w najlepszym interesie wszystkich stron i z uwzględnieniem wpływu na nasze przygotowania w przyszłym tygodniu” – zakomunikował Southgathe w oświadczeniu.

Komentarze