Rashford gotowy na “nowy początek” w Man Utd

Marcus Rashford
PressFocus Na zdjęciu: Marcus Rashford

Marcus Rashford mówi, że jest gotowy na „nowy początek” w Manchesterze United po przybyciu nowego menedżera Erika ten Haga. Anglik przetrwał trudny sezon 2021-22, gdy walczył o regularne występy i minuty na boisku, przegapił pierwsze dwa miesiące sezonu po operacji barku i spadł w hierarchii po powrocie Cristiano Ronaldo.

  • Marcus Rashford chce odzyskać swoje miejsce w składzie Manchesteru United
  • Gracz czuje się zmotywowany przed nowym sezonem Premier League
  • Anglik chwali metody szkoleniowe Erika ten Haga

Rashford zadowolony przez startem nowego sezonu

Przyszłość Ronaldo na Old Trafford jest teraz niepewna, a reprezentant Portugalii poprosił klub o możliwość odejścia, jeśli pojawi się właściwa oferta. Ale Rashford, który w zeszłym sezonie zaliczył tylko 13 meczów w Premier League, mówi, że jest zmotywowany, aby odrodzić się w Manchesterze United dzięki „świeżej taktyce” i pełnemu okresu przygotowawczemu.

– Znów jestem pełen entuzjazmu. Świeże pomysły, nowa taktyka i osoba Erika ten Haga powoduje, że znów jestem zmotywowany. Nie mogę się doczekać współpracy z nim – przyznał Rashford.

– Nie jest łatwo, ale cieszymy się z sesji treningowych, które są różnorodne. Zajęcia z piłką są wymieszane z tymi siłowymi i kondycyjnymi. Do tego jest zabawnie i wygląda to naprawdę dobrze. Cieszymy się i idziemy naprzód – dodaje Anglik.

– Ten Hag jest bardzo szczegółowy na boisku, a nawet w zasadach każdej gry. Jak powiedziałem, wszystko jest świeże, a kiedy coś jest świeże, jest dobre dla umysłu i dobre dla ciała, więc wszyscy nie możemy się doczekać pracy z nim i miejmy nadzieję, że nadal będziemy się doskonalić. Czuję się gotowy i skoncentrowany, więc kiedy nadejdzie ten pierwszy mecz, dobrze jest wiedzieć, że masz już za sobą prawie sześć tygodni treningu. To na pewno będzie pozytywne. Wszyscy po prostu nie mogą się doczekać – zakończył gracz Czerwonych Diabłów.

Manchester United udaje się w tym miesiącu do Tajlandii i Australii, a ich pierwszy mecz towarzyski tego lata, w którym zmierzą się z ligowym rywalem – Liverpoolem, odbędzie się w Bangkoku 12 lipca.

Zobacz również: Carragher dosadnie o Ronaldo: on uczynił zespół gorszym

Komentarze