Rangnick przejmie reprezentację Austrii. Będzie łączył dwie funkcje

Ralf Rangnick
PressFocus Na zdjęciu: Ralf Rangnick

Niemieckie i angielskie media przekazują dość sensacyjną wiadomość, że menedżer Manchesteru United może przejąć stery w reprezentacji Austrii. Niemiec po sezonie zostanie zastąpiony na Old Trafford przez Erika ten Haga, jednak mówiło się, że zostanie w Manchesterze w roli konsultanta holenderskiego szkoleniowca.

  • Wraz z końcem sezonu Ralf Rangnick przestanie pełnić funkcję menedżera Manchesteru United
  • Niemiec zostanie konsultantem nowego menedżera Erika ten Haga
  • Jak się okazuje Rangncik przejmie reprezentację Austrii i będzie pełnił dwie funkcje

Ralf Rangnick w nowej roli

Daily Mail podkreśla jednak, że Rangnick w Manchesterze będzie pracował jedynie kilka dni w miesiącu, dlatego nie miałby żadnych problemów z połączeniem obowiązków selekcjonera reprezentacji Anglii.

Dotychczas drużynę narodową Austrii trenował Franco Foda. Niemiec jednak w marcu zrezygnował ze stanowiska.

Florian Plettenberg, reporter stacji Sky Sports, informuje, że Rangnick już jutro może zostać oficjalnie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Austrii. Jak dotąd żadna umowa nie została podpisana, choć jego zdaniem negocjacje wkraczają w decydującą fazę i obie strony są bliskie osiągnięcia porozumienia. Ponadto niemiecki menedżer ma podpisaną umowę z Manchesterem United do 2024 roku, którą pełniłby niezależnie od prowadzenia kadry Austrii. Trener ma połączyć obie funkcje.

Zobacz także: “Zrzucenie” Wisły do I ligi motywuje Cracovię? Jasna odpowiedź kapitana

Komentarze