Rangnick pierwszym niemieckim trenerem z wygranym debiutem w Premier League

Ralf Rangnick
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ralf Rangnick

Manchester United pokonał w niedzielnym starciu ligowym Crystal Palace (1:0). Mecz Czerwonych Diabłów przeciwko Orłom był debiutem Ralfa Rangnicka w roli menedżera ekipy z Old Trafford. Niemiec zapisał się po tym starciu w statystykach.

  • Manchester United wygrał drugie spotkanie z rzędu w Premier League
  • Piłkarze Czerwonych Diabłów w pokonanym polu pozostawili Crystal Palace, odnosząc skromne zwycięstwo
  • Ralf Rangnick od zainkasowania trzech punktów w ligowym boju zaczął przygodę w nowym klubie

Rangnick już na starcie lepszy od Kloppa i Tuchela

Manchester United zaliczył przeciwko drużynie z Londynu siódme zwycięstwo w sezonie. Tym samym aktualni wicemistrzowie Anglii mają 24 punkty na koncie.

Tymczasem OptaJoe donosi na Twitterze, że Ralf Rangnick został pierwszym niemieckim trenerem w historii Premier League, który wygrał debiutancki mecz w tych rozgrywkach. Wcześniej ta sztuka nie udała się takim szkoleniowcom jak: Felix Magath, Juergen Klopp, Jan Sievert, Daniel Farke, czy Thomas Tuchel.

Były trener między innymi Hoffenheim, czy RB Lipsk związał się z Man Utd kontraktem do końca czerwca 2022 roku. Tym samym Niemiec jest p.o. menedżera ekipy z Old Trafford. Po tym czasie ma być konsultantem angielskiej ekipy.

Man Utd po rozegraniu piętnastu ligowych spotkań zajmuje szóste miejsce w tabeli Premier League. Liderem rozgrywek jest z kolei Man City, mający na swoim koncie 35 oczek. Ekipa Josepa Guardioli jest też aktualnym mistrzem Anglii.

Czytaj więcej: Man Utd – Crystal: Rangnick udanie zaczął przygodę na Old Trafford

Komentarze