Rangnick otrzymał wizę, wiadomo kiedy Niemiec poprowadzi Man Utd

Ralf Rangnick
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ralf Rangnick

Ralf Rangnick będzie mógł już od najbliższego weekendu prowadzić Manchester United z ławki rezerwowych. Niemiec otrzymał wizę, więc nic nie stoi już na przeszkodzie, aby mógł prowadzić drużynę w spotkaniu 15. kolejki Premier League przeciwko Crystal Palace.

  • Ralf Rangnick będzie obecny dzisiaj wieczorem na trybunach Old Trafford w spotkaniu przeciwko Arsenalowi
  • Niemiec nie będzie miał jednak oficjalnie wpływu na skład, taktykę i ustawienie zespołu
  • 63-latek debiut w roli opiekuna Czerwonych Diabłów zaliczy w najbliższą niedzielę

Rangnick z pozwoleniem na pracę w Wielkiej Brytanii

Ralf Rangnick został niedawno oficjalnie wybrany na następcę Ole Gunnara Solskjaera. Doświadczony trener związał się z klubem z Old Trafford kontraktem do końca czerwca 2022 roku. Po zakończeniu tej umowy ma jednak zostać w angielskiej ekipie, ale na jednym ze stanowisk kierowniczych.

Dziennikarz BBC Simon Stone poinformował na Twitterze, że Rangnick otrzymał już wizę pracowniczą. Niemiec musiał na nią czekać i nie została mu ona przyznana automatycznie, na co wpływ miała sytuacja, że nie pracował w roli trenera od 2019 roku. Taki stan rzeczy miał wpływ na przedłużające się formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii.

Sprawy proceduralne został jednak już załatwione. W związku z tym Rangnick już w najbliższą niedzielę zaliczy debiut w roli opiekuna Czerwonych Diabłów na Old Trafford, gdy Man Utd zmierzy się z Crystal Palace. Spotkanie zacznie się o godzinie 16:00. Tymczasem dzisiaj Niemiec ma się pojawić na trybunach stadionu aktualnych wicemistrzów Anglii. W boju z Arsenalem na ławce Czerwonych Diabłów będzie z kolei obecny Michael Carrick.

Man Utd plasuje się aktualnie na 10. miejscu w tabeli Premier League, mając 18 punktów na koncie. Do starcia z The Gunners piłkarze Czerwonych Diabłów podejdą po zremisowanym spotkaniu z Chelsea (1:1) w trakcie minionego weekendu.

Czytaj więcej: Rangnick odwiedził Old Trafford po raz pierwszy jako menedżer Man Utd

Manchester United
Arsenal
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2. grudnia 2021 21:11.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze