Rangnick może zarobić krocie, jeśli przekona Haalanda do transferu

Erling Haaland
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Manchester United wciąż jest zainteresowany pozyskaniem Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund. Nowe doniesienia w sprawie przekazał niemiecki Bild, ujawniając informacje na temat możliwej dodatkowej premii dla Ralfa Rangnicka.

  • Erling Haaland to jeden z najbardziej rozchwytywanych napastników na świecie
  • Jednym z klubów zainteresowanych Norwegiem jest Man Utd
  • Bild przekazał nowe wieści dotyczące 21-letniego napastnika BVB

Rangnick ściągnięty do Man Utd z konkretnym planem?

Manchester United od dłuższego czasu celuje w transfer z udziałem reprezentanta Norwegii. Najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości Erling Haalanda sugerują, że Ralf Rangnick może otrzymać premię w wysokości 10 milionów euro, jeśli przekona zawodnika do transferu.

Przypomnijmy, że Rangnick był dyrektorem RB Salzburg, gdy w 2019 roku austriacki klub podpisał kontrakt z 18-letnim wówczas napastnikiem. Decyzja niemieckiego trenera dała Haalandowi przysłowiowy bilet do wielkiej piłki. Nie może zatem dziwić, że Rangnick jest w dobrych relacjach z zawodnikiem.

Haaland znajduje się na celowniku największych klubów w Europie. Chęci pozyskania piłkarza nie ukrywają takie ekipy jak Man City, czy Paris Saint-Germain. Jednym z faworytów do pozyskania Haalanda jest jednak także Man Utd.

21-letni napastnik wystąpił w tej kampanii łącznie w 11 spotkaniach, notując w nich 14 trafień i trzy asysty. W mediach nie brakuje głosów, że latem przyszłego roku może być aktywna klauzula odstępnego za zawodnika, wynosząca znacznie mniej, niż rzeczywista wartość Norwega.

Czytaj więcej: Złota Piłka: Mbappe i Haaland jeszcze muszą czekać na swój czas

Komentarze