Przed meczami Premier League uczczona zostanie pamięć Pele

Pele
PressFocus Na zdjęciu: Pele

Przed spotkaniami 18. kolejki angielskiej ekstraklasy poprzez minutowe brawa upamiętniony zostanie Pele, który zmarł w wieku 82 lat. Dodatkowo, piłkarze i sędziowie założą czarne opaski.

  • Premier League przed meczami odda hołd Pele
  • Brazylijska legenda odeszła w wieku 82 lat
  • Cały piłkarski świat pogrążony jest w żałobie

Premier League odda hołd królowi futbolu

Wczoraj napłynęły do nas bardzo smutne wiadomości z Brazylii – w wieku 82 lat zmarł Pele – absolutna legenda futbolu. Brazylijski piłkarz przez wielu jest uznawany za najlepszego w historii. Cały piłkarski świat pogrążył się w żałobie. Pamięć legendarnego zawodnika zostanie uczczona między innymi przez Premier League.

Przed spotkaniami 18. kolejki angielskiej ekstraklasy w ramach oddania hołdu Pele będziemy świadkami minutowych braw, a piłkarze oraz sędziowie ubiorą czarne opaski. W hiszpańskiej La Lidze trzykrotny mistrz świata zostanie upamiętniony poprzez minutę ciszy. Prezydent Brazylii ogłosił z kolei trzydniową żałobę.

Piłkarz, który niegdyś występował na pozycji napastnika, przez wielu dziennikarzy i kibiców uważany jest za najlepszego zawodnika w historii piłki nożnej. 92-krotny reprezentant Brazylii to absolutna legenda futbolu – jest trzykrotnym mistrzem świata, a po ten prestiżowy tytuł sięgał w 1958 (Szwecja), 1962 (Chile) oraz 1970 roku, kiedy to mundial odbywał się w Meksyku.

Co ciekawe, Pele nigdy nie wyjechał do Europy. Niemal całą karierę spędził w macierzystym Santosie, z którym odnosił sukcesy, a na ostatnie lata przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie przywdziewał koszulkę tamtejszego New York Cosmos.

  • Czytaj więcej:
Wielki Pele. Tak czarował Król futbolu [WIDEO]
Pele

Świat piłkarski został pogrążony w żałobie po wieści o śmierci legendarnego Brazylijczyka. Pele zmarł w wieku 82 lat. W sieci pojawiły się nagrania z jego niekonwencjonalnych zagrań, jakimi raczył kibiców w trakcie wspaniałej piłkarskiej kariery. 29 grudnia zmarła legenda piłki nożnej Brazylijczyk wniósł do piłki wiele oryginalnych zagrań W sieci pojawiły się nagrania z jego

Czytaj dalej…

Komentarze