Premier League: skromne zwycięstwo Arsenalu

Gabriel
PressFocus Na zdjęciu: Gabriel

Arsenal Londyn skromnie pokonał Wolverhampton 1:0. Jedynego gola zdobył w tym spotkaniu Gabriel. Kanonierzy kończyli mecz w dzięsiątkę, bowiem czerwoną kartkę zobaczył Martinelli. Dzięki zwycięstwu The Gunners przeskoczyli w tabeli Manchester United.

• Wynik spotkania w 25. minucie otworzył Gabriel
  • W 69. minucie Martinelli zobaczył drugą żółtą kartkę i osłabił Arsenal
  • Arsenal wyprzedził w tabeli Premier League Manchester United

Arsenal kończył mecz w osłabieniu

Pierwsza odsłona spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji. Przez większą część gra toczyła się w spokojnym tempie. Arsenal objął prowadzenie w 25. minucie. Lacazette zagrał futbolówkę w pole karne, gdzie idealnie odnalazł się Gabriel, który precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarz Wolves. Krótko przed przerwą dwie dogodne sytuacje zmarnował asystujący wcześniej Lacazette, który najpierw główkował po rzucie rożnym, a w następnej sytuacji celnie uderzał w kierunku bramki Jose Sa, jednak dwukrotnie górą był golkiper gospodarzy. Swoją okazję na wyrównanie miał też Wolverhampton. Z rzutu wolnego uderzał Ruben Neves, ale piłka przeleciał obok słupka.

W drugiej połowie Kanonierzy starali się kontrolować boiskowe wydarzenia, ale przy piłce więcej utrzymywali się gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji. Graczom Wolves zabrakło jednak w tym spotkaniu trochę szczęścia i nieco precyzji, aby osiągnąć korzystniejszy rezultat. W 69. minucie gości z Londynu osłabił Martinelli, który za drugą żółtą kartkę musiał zejść do szatni. Ostatecznie nie wpłynęło to jednak na zmianę rezultatu i Arsenal zwyciężył 1:0.