Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. PressFocus

Manchester United zmieni trenera?

Trzy punkty w trzech spotkaniach, wysoka porażka 1:6 z Tottenhamem Hotspur – tak w skrócie wygląda początek nowego sezonu w wykonaniu Manchesteru United. Czerwone Diabły mocno rozczarowują, co ma również swoje odzwierciedlenie w nastrojach panujących wokół klubu. Daily Star informuje nawet, że przedstawiciele klubu z Old Trafford sondują możliwość ewentualnego zatrudnienia Mauricio Pochettino.

Czytaj dalej…

Ole Gunnar Solskjaer nie może być tym samym pewny swojej posady. Kluczowe dla jego przyszłości mają być najbliższe tygodnie. Jeżeli nie nastąpi znacząca poprawa gry prowadzonego przez niego zespołu, to Norweg może liczyć się nawet z najpoważniejszymi dla niego konsekwencjami, którymi byłoby zwolnienie z klubu.

Według Daily Star Solskjaer czas na wyciągnięcie drużyny z kryzysu będzie miał do następnej, zaplanowanej na listopad, przerwy na mecze reprezentacji. Szkoleniowiec z pewnością liczy, że pomogą mu w tym sfinalizowane w ostatnim dniu okna transferowego wzmocnienia. Do Manchesteru United dołączyli między innymi Edinson Cavani i Alex Telles.

Manchester United w kontakcie z Pochettino

Przedstawiciele Manchesteru United chcą być przygotowani na każdą ewentualność i nawiązali już kontakt z reprezentantami Mauricio Pochettino, który cały czas pozostaje bez pracy. Argentyńczyk nie związał się z żadnym klubem po odejściu z Tottenhamu Hotspur w ubiegłym roku, choć na brak zainteresowania nie mógł narzekać. Szkoleniowiec był łączony między innymi z Barceloną.

W najbliższych tygodniach Argentyńczyk z pewnością będzie uważnie śledził poczynania Manchesteru United. Możliwość pracy na Old Trafford, a przede wszystkim kontynuowanie swojej trenerskiej kariery w Premier League, jest z pewnością dla niego kuszącą perspektywą.

Komentarze