Stroje Manchesteru United
Stroje Manchesteru United fot. Nike

Manchester United ogłosił finansowe straty za okres pandemii

Manchester United zanotował stratę w wysokości 3,3 miliona funtów w trzecim kwartale finansowym, obejmującym także okres zawieszenia rozgrywek Premier League. Łączne przychody klubu spadły o 18,7% do poziomu 123,7 miliona funtów – informuje Sky Sports.

Czytaj dalej…

Manchester United ostatnie spotkanie rozegrał 12 marca, kiedy efektownie 5:0 pokonał LASK Linz w meczu Ligi Europy, który odbył się bez udziału publiczności. Od tamtej pory Czerwone Diabły nie mogą liczyć na wpływy z tytułu praw telewizyjnych, a także na przychody z dnia meczowego. Ma to swoje odzwierciedlenie w sprawozdaniu finansowym przedstawionym przez wiceprezesa ds. wykonawczych klubu Eda Woodwarda.

Woodward: Nasze działania odzwierciedlają wartości Manchesteru United

– W dalszym ciągu koncentrujemy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszych kolegów, kibiców i partnerów na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, jak w trakcie tego kryzysu zareagowali ci, którzy są związani z klubem – powiedział Woodward, cytowany przez Sky Sports.

– Od początku pandemii Manchester United i nasza fundacja udzielały pomocy szpitalom, organizacjom charytatywnym i szkołom w naszych społecznościach, a także wspierały pracowników pracujących na pierwszej linii frontu oraz potrzebujących kibiców – kontynuował.

– Działania te odzwierciedlają nasze podstawowe wartości jako klubu i odporność na przeciwności losy, które wielokrotnie demonstrowaliśmy w ciągu naszej długiej historii i zrobimy to ponownie, aby przetrwać aktualne wyzwania. W tym duchu czekamy na bezpieczny powrót drużyny na boisko i wykorzystanie ekscytującego impulsu, jaki Ole i zawodnicy dali wcześniej, jednocześnie podejmując wszelkie niezbędne kroki w celu ochrony zdrowia publicznego – dodał.

Komentarze