Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin/SPORT PICTURES

Manchester City bez transferów latem?

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola nie wykluczył możliwości, że do jego zespołu latem nie dołączą nowi zawodnicy.

Czytaj dalej…

– Nie wiem tego teraz – powiedział Guardiola, zapytany o swoje transferowe plany. – W miejscach w których pracowałem – Barcelonie, Bayernie i tutaj – kiedy klub mówi, że nie stać nas na to, to nie możemy sobie na to pozwolić – kontynuował hiszpański szkoleniowiec.

– Teraz tego nie wiem, to zależy również od tego, kto zostanie. Być może w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zespół zrobi krok naprzód i zostaniemy z tymi samymi zawodnikami. Nie wiem tego w tej chwili – kontynuował menedżer Manchesteru City.

Guardiola: Mamy wystarczająco dobrych zawodników

Latem z klubem z Etihad Stadium pożegna się David Silva, któremu wygasa kontrakt. Niewykluczone, że z klubem pożegna się również Leroy Sane, który nie zgodził się na przedłużenie umowy, która aktualnie obowiązuje do 2021 roku.

– Nie wiem, czy Sane odejdzie tego lata, czy po zakończeniu kontraktu, ale mamy wystarczająco dobrych zawodników z przodu. Gabriel Jesus może grać na lewej stronie, może tam grać Phil Foden, mamy tam również Raheema Sterlinga – mówił menedżer Manchesteru City.

– Mamy z przodu bardzo utalentowanych zawodników. Większość z nich jest w dobrej kondycji, jak Phil, Riyad, Gabriel i Raheem. Mogą grać dość regularnie przez dłuższy czas, są stabilni pod względem sytuacji zdrowotnej – kontynuował szkoleniowiec

– Myślę, że mamy inne priorytety na rynku transferowym. Nie wiem również, czy po koronawirusie, nie zmieni się sytuacja ekonomiczna i finansowa klubu. Nie wiem, jak to obecnie wygląda. Zobaczymy po zakończeniu sezonu – dodał Guardiola.

Komentarze