Premier League. Man Utd dostał lekcję od Brighton, passa City trwa

To była bardzo interesująca sobota z Premier League. Manchester United przegrał na Old Trafford z Brighton 1:3. Tottenham wyszarpał wygraną w pojedynku z Sheffield strzelając dwa gole w doliczonym czasie gry, a Manchester City sięgnął po trzy punkty w rywalizacji z West Ham United, choć Obywatele musieli odrabiać straty po pierwszej połowie.

Piłkarze Manchesteru United
IMAGO / Martin Rickett Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru United
  • Man Utd przegrał z Brighton na Old Trafford
  • Sheffield Utd zaskoczył Tottenham
  • Pewna wygrana City z West Ham United

Man Utd i Tottenham zawiedli, City ograło kolejnego rywala

Manchester City był zdecydowanym faworytem meczu z West Ham United, ale Obywatele musieli gonić wynik. W 36. minucie Młoty na prowadzenie wyprowadził Ward-Prowse. Jednak po zmianie stron zespół Pepa Guardioli pokazał swoją siłę i wbił rywalowi trzy gole. Na listę strzelców wpisywali się Doku, Silva i Haaland. City obecnie mają na swoim koncie komplet pięciu zwycięstw w Premier League.

Dużo emocji dostarczył mecz Tottenhamu, choć głównie w końcówce spotkania. Sheffield United dość niespodziewanie wyszło na prowadzenie w 74. minucie spotkania. Koguty dopiero w doliczonym czasie gry zdołały odwrócić losy tego pojedynku. Bramki Richarlisona i Kulusevskiego przesądziły o zwycięstwie Spurs, a mecz został przedłużony aż od siedemnaście minut.

Natomiast znów rozczarował Manchester United. Czerwone Diabły na Old Trafford nie poradziły sobie w rywalizacji z Brighton. Mewy wypunktowały gospodarzy i prowadziły w Manchesterze już 3:0 po trafieniach Welbecka, Grossa i Joao Pedro. Podopieczni Ten Haga zdołali odpowiedzieć jedynie golem Mejbriego. United przegrali już drugi mecz z rzędu i trzeci w sezonie.