Harry Maguire
Harry Maguire fot. Vitaliy Timkiv / Sputnik/ Hepta / Sport Pictu

Maguire pozostanie kapitanem Man Utd

Kapitan Manchesteru United, Harry Maguire, w ostatnich dniach popadł w poważne kłopoty. Jak informuje Sky Sports, przedstawiciele Czerwonych Diabłów nie zamierzają jednak z tego powodu odbierać mu kapitańskiej opaski.

Czytaj dalej…

27-letni zawodnik został we wtorek skazany przez grecki sąd na 21 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Reprezentant Anglii został uznany winnego ciężkiego napadu, stawiania oporu przy aresztowaniu oraz powtarzających się prób przekupstwa. Maguire został wcześniej aresztowany wraz ze swoim bratem i przyjacielem. Było to związane z bójką, w której wzięli udział podczas wakacyjnego pobytu na greckiej wyspie Mykonos.

Kłopoty Maguire’a

Choć sam piłkarz uważa, że jest niewinny i zamierza odwołać się od wyroku, wtorkowa decyzja greckiego sądu ma już dla niego pierwsze konsekwencje. Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, postanowił wycofać go z kadry na zbliżające się spotkania w ramach Ligi Narodów.

Manchester United na razie oficjalnie nie informował, czy wyciągnie jakiekolwiek konsekwencje wobec swojego zawodnika, ale jak informuje Sky Sports, Maguire prawdopodobnie zachowa kapitańską opaskę.

Doświadczony obrońca jest zawodnikiem Manchesteru United od zaledwie roku. Przed rozpoczęciem sezonu 2019/20 trafił na Old Trafford za 87 milionów euro z Leicester City. W ostatnim sezonie rozegrał w barwach Czerwonych Diabłów aż 55 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich trzy gole. Na uwagę zasługuje również występ we wszystkich 38 ligowych meczach Premier League.

Komentarze