Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Premier League kolejnym przystankiem Allegriego?

Według doniesień popularnego magazynu plotkarskiego Chi były już trener Juventusu FC w osobie Massimiliano Allegriego ma wkrótce udać się do Londynu, aby intensywnie uczyć się języka angielskiego. Włoch ma się tym samym przygotowywać do objęcia sterów w jednym z klubów z Premier League.

Czytaj dalej…

Allegri cały czas nie określił tego, co będzie robił dalej po rozstaniu z Juve. Włoskie media spekulowały, że utytułowany szkoleniowiec może trafić do AC Milanu, czy AS Romy. Wygląda jednak na to, że to już opcje nieaktualne. Do mediolańskiej ekipy przymierzany jest Marco Giampaolo, a stery nad Wilkami obejmie najpewniej Paulo Fonseca.

Inne warianty dotyczące przyszłości Allegriego sugerowały, że Włoch może zastąpić Thomasa Tuchela w Paris Saint-Germain, czy Niko Kovaca w Bayernie Monachium, ale na dzisiaj są to już także mało prawdopodobne scenariusze. Niemiec i Chorwat zapewne utrzymają swoje posady.

W związku z tym, że lada moment może zwolnić się miejsce w Chelsea FC, skąd Maurizio Sarri ma trafić do Juventusu, niewykluczone, że Allegri zostanie nowym menedżerem The Blues. Inna opcja to Tottenham Hotspur, jeśli faktem okaże się, że Mauricio Pochettino nie będzie kontynuował współpracy z The Spurs.


Komentarze