Kibice Liverpoolu
Kibice Liverpoolu fot. Grzegorz Wajda

17-letni talent z nową umową w Liverpoolu

Harvey Elliott podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Liverpoolem – poinformowała oficjalna strona klubu z Anfield Road.

Czytaj dalej…

Utalentowany skrzydłowy do The Reds trafił zaledwie rok temu z Fulham, ale na podpisanie profesjonalnej umowy musiał poczekać do swoich siedemnastych urodzin, które obchodził w kwietniu.

W tym sezonie Elliott otrzymał od trenera Juergena Kloppa szansę występu w ośmiu spotkaniach pierwszego zespołu, w tym dwóch w Premier League.

– Od pierwszego dnia, którego tutaj trafiłem, jest to dla mnie nieopisana przygoda. Teraz, gdy podpisałem pierwszy profesjonalny kontrakt, spełniło się marzenie moje i mojej rodziny. Jestem podekscytowany i czekam na to, co przyniesie przyszłość – powiedział Elliott po podpisaniu nowego kontraktu.

Klopp zachwycony Elliottem

Zadowolenia z dotychczasowej postawy Elliotta w zespole z Anfield Road nie kryje również menedżer Liverpoolu Juergen Klopp. – To genialne wieści. Harvey to ekscytujący talent. Wszyscy znamy jego zalety, widzieliśmy go w tym sezonie w pierwszej drużynie i zespole U-23. Uwielbiam jego postawę, uwielbiam jego entuzjazm, uwielbiam jego odwagę. Ma odpowiednią ilość piłkarskiej pewności siebie i polotu – powiedział Klopp.

Komentarze