Piękny gol Cavaniego, wygrana Leeds

Edinson Cavani
PressFocus Na zdjęciu: Edinson Cavani

Manchester United w dalszym ciągu nie może być pewny zdobycia wicemistrzostwa Anglii. W środowym meczu 37. kolejki Premier League Czerwone Diabły tylko zremisowały 1:1 z Fulham. W równolegle odbywając się pojedynku, Leeds United pokonało 2:0 na wyjeździe Southampton.

Czerwone Diabły nie zdobyły Londynu

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera drugie miejsce w tabeli mogli zapewnić sobie zdobywając trzy punkty w pojedynku z zespołem, który już wcześniej stracił szanse na utrzymanie się w lidze. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy na prowadzenie wyszli w 15. minucie. Po szybko wyprowadzonej akcji spod własnej bramki, kapitalnym uderzeniem z kilkudziesięciu metrów popisał się Edinson Cavani, który zaskoczył tym samym wysuniętego poza pole karne bramkarza rywali.

W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny miały jeszcze swoje okazje. Prowadzenie Manchesteru United podwyższyć próbował Bruno Fernandes, ale jego mocne uderzenie z dystansu w 25. minucie wybronił Alphonse Areola.  Z kolei Fulham powinno wyrównać siedem minut przed przerwą. Wówczas w sytuacji sam na sam z Davidem de Geą znalazł się Fabio Carvalho, ale przegrał ten pojedynek z hiszpańskim bramkarzem.

Druga polowa rozpoczęła się od nieznacznie niecelnego strzału Bruno Fernandesa z rzutu wolnego. W odpowiedzi groźnie zaatakowało Fulham, ale ponownie na posterunku był De Gea, który obronił strzał Ademoli Lookmana z ostrego kąta.

W kolejnych minutach świetne okazje marnowali gospodarze, a konkretnie Mason Greenwood, który najpierw źle trafił w piłkę stojąc pięć metrów przed bramką, a następnie zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

Tymczasem w 76. minucie skutecznie zaatakowali goście. Po dograniu Bobby’ego Decordovy-Reida piłkę w bramce Czerwonych Diabłów umieścił Joe Bryan. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Leeds wypunktowało Świętych

W drugim spotkaniu zmierzyły się dwie drużyny mające w swoich składach reprezentantów Polski, którzy otrzymali w poniedziałek powołania do szerokiej kadry na Euro 2020. Żadnego z nich nie zobaczyliśmy jednak na boisku. Jan Bednarek zasiadł na ławce rezerwowych Southampton, natomiast Mateusz Klich otrzymał już od menedżera Leeds United Marcelo Bielsy wolne.

W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy ani jednego gola, ale druga połowa należała do gości, choć do Święci cztery minuty po przerwie byli blisko objęcia prowadzenia. Po uderzeniu Jamesa Warda-Prowse’a z rzutu wolnego futbolówka odbiła się jednak od słupka.

W kolejnych minutach groźniej atakowało Leeds United i swoją przewagę udokumentowało w 73. minucie. Po świetnym zagraniu Rodrigo w pole karne, bramkarza Southampton ubiegł Patrick Bamford i ostrego kąta skierował piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry goście zdobyli jeszcze drugiego gola. Po szybkim kontrataku piłkę do bramki rywali skierował Tyler Roberts, który dobił obronione przez bramkarza uderzenie Robertsa.