Jan Bednarek
Jan Bednarek fot. Grzegorz Wajda

Pewna wygrana Southampton, Bednarek z czystym kontem

Southampton wygrywa pierwszy piątkowy mecz w 30. kolejce Premier League. Święci dosyć pewnie pokonali ostatnią drużynę w tabeli – Norwich City i awansowali z czternastej na trzynastą pozycję. Wszystkie bramki w meczu padły w drugiej połowie. Całe spotkanie zagrał Jan Bednarek, który zachował czyste konto.

Czytaj dalej…

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana. Norwich City oddało jeden strzał celny, natomiast Southampton dwa, ale nie wystarczyło to, aby pokonać któregokolwiek z bramkarzy. Dlatego wynik po pierwszej połowie to bezbramkowy remis.

W drugiej połowie nieco lepiej zagrali Święci. Pierwszą bramkę zdobyli już w 49. minucie. Wtedy to Armstrong podał piłkę do Ingsa, który zdecydował się oddać strzał w polu karnym i ładnym uderzeniem po dłuższym słupku zdobył bramkę.

W 54. minucie Anglik odwdzięczył się Armstrongowi i tym razem to Ings asystował. Szkot, po otrzymaniu podania od byłego zawodnika Liverpoolu, wbiegł między dwóch rywali i oddał płaski strzał zza pola karnego w kierunku bliższego słupka. Po tym uderzeniu, zaskoczony Tim Krul musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki.

W 79. minucie ładną kontrę wyprowadzili piłkarze Southampton. Remont otrzymał wtedy podanie przed pole karne i miał do minięcia tylko jednego rywala. Po przedryblowaniu obrońcy Norwich oddał płaski strzał z lewej nogi po dłuższym słupku, zdobywając bramkę i ustalając wynik meczu.

Komentarze