Perez załatwił Świętych, grał Bednarek

Jan Bednarek

W ostatnim sobotnim meczu 35. kolejki angielskiej Premier League, Newcastle United pokonało przed własną publicznością Southampton 3:1 (2:0). Bohaterem Srok został Ayoze Perez, który skompletował hat-tricka. Honorowego gola dla gości, w których barwach 90 minut rozegrał Jan Bednarek, zdobył Lemina.

Rafa Benitez nie zdecydował się na żadną zmianę po zwycięstwie nad Leicesterem. Dwie korekty po ograniu Wolverhamptonu zarządził za to Ralph Hasenhuttl – miejsca Vestergaarda i Valery’ego zajęli Stephens i Romeu. Po raz kolejny w wyjściowym składzie Świętych pojawił się Jan Bednarek.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać dziesięć minut – po groźnym uderzeniu Almirona, skutecznie interweniował jednak Gunn. W 27. minucie, Sroki wyszły już jednak na prowadzenie – bierne zachowanie Yoshidy wykorzystał Ayoze Perez, który płaskim strzałem pomiędzy nogami Bednarka posłał piłkę do siatki, obijając po drodze słupek.

Zaledwie cztery minuty później, Hiszpan mógł cieszyć się z drugiej bramki – tym razem, po dograniu Rondona z lewej strony pola karnego, Perez trafił do siatki z kilku metrów. W końcówce okazję miał jeszcze Rondon, ale Wenezuelczyk został w ostaniej chwili zablokowany przez jednego z obrońców.

Pierwszą sytuację po przerwie wykreowali sobie goście – w 48. minucie, po centrze Ward-Prowse’a z rzutu rożnego, nieznacznie pomylił się Yoshida. Siedem minut później, akcja przeniosła się pod drugą bramkę, gdzie słupek bramki Świętych ostemplował Ki.

W 59. minucie, podopieczni Ralpha Hasenhuttla na poważnie wrócili do gry – Redmond dograł futbolówkę z prawej strony do ustawionego przed polem karnym Armstronga, ten oddał ją Leminie, a reprezentant Gabonu precyzyjnym uderzeniem zza linii szesnastki zdobył gola kontaktowego.

W kolejnych minutach boiskowa sytuacja przenosiła się spod jednej, pod drugą bramkę – w 66. minucie niecelnie uderzał Yoshida, a cztery minuty później, Gunn kapitalnie wybronił próbę Haydena. W 86. minucie, strzał głową Rondona z linii bramkowej wybił Ward-Prowse.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Sroki przypieczętowały zwycięstwo – po centrze Diame z prawego skrzydła, piłkę na 14 metr wybił Bednarek, skąd szczupakiem w stronę bramki skierował ją Ritchie, a zmieniając tor lotu futbolówki, hat-tricka skompletował Ayoze Perez.

Kiedy następne mecze?

W doliczonym czasie gry bliski zmiany wyniku był jeszcze Yoshida, ale dwubramkowe prowadzenie gospodarzy utrzymał świetnie interweniujący Dubravka i Newcastle pokonało ostatecznie Świętych 3:1. Newcastle po dzisiejszym zwycięstwie jest już praktycznie pewne utrzymania – w następnej kolejce, piłkarze Rafy Beniteza zmierzą się z Brighton, a Southampton podejmie Watford. Ekipa Jana Bednarka na cztery mecze przed końcem ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Newcastle United – Southampton 3:1 (2:0)