Pep Guardiola wskazał swojego następcę w City

Pep Guardiola jest „więcej niż przekonany”, że szkoleniowiec Burnley, Vincent Kompany, pewnego dnia powróci na Etihad Stadium jako menedżer Manchesteru City.

Pep Guardiola
PressFocus Na zdjęciu: Pep Guardiola
  • Manchester City zagra z Burnley w Pucharze Anglii
  • Kompany wykonuje znakomitą rolę w drużynie z Championship
  • Guardiola uważa, ze pewnego dnia trafi na Etihad Stadium

Kompany zostanie w przyszłości menedżerem City?

Vincent Kompany był zawodnikiem Manchesteru City przez jedenaście lat, w tym przez osiem sezonów nosił opaskę kapitana. Z Obywatelami sięgnął po cztery tytuły Premier League.

W sobotę City zmierzą się z Burnley w ramach Pucharu Anglii. Zespół Vincenta Kompany’ego świetnie radzi sobie nie tylko w rozgrywkach pucharowych, ale również na zapleczu angielskiej ekstraklasy, gdzie jest liderem po 37. kolejkach będąc o krok od powrotu do Premier League.

– Uważam, że znakomicie wyglądają na boisku w tym sezonie i to nie przypadek, że zaszli tak daleko w Pucharze Anglii. Menedżer potrzebuje czasu, aby odnieść sukces. Przede wszystkim musi przekonać zawodników do swojego pomysłu na grę – mówił Guardiola.

– Kompany był niezwykłą postacią w Manchesterze City. Żałuję, że przez większość czasu, kiedy tutaj trafiłem, on leczył kontuzję. Myślę, że kiedyś wróci na Etihad w nowej roli – dodał menedżer City.

Zobacz również: Laporte na liście życzeń włoskiego giganta

Komentarze