Premier League zaprezentowała piłkę na nadchodzący sezon

Andros Townsend
Andros Townsend PressFocus

W czwartek Premier League zaprezentowało nową piłkę Flight produkcji firmy Nike, którą rozgrywane będą spotkania nadchodzącego sezonu ligowego.

  • Angielska Premier League kontynuuje swoją współpracę z firmą Nike
  • W czwartek zaprezentowano nową piłkę o nazwie Flight, która będzie używana w trakcie spotkań nadchodzącego sezonu
  • Wyróżnia ją grafika zaprojektowana wokół pali, a nie zamknięta w panelach, jak ma to miejsce zazwyczaj

Nike Flight nową piłką Premier League

Premier League ujawniło wygląd nowej piłki firmy Nike. Model Flight używać będą zawodnicy w spotkaniach angielskiej ekstraklasy w nadchodzącym wielkimi krokami sezonie.

To już 22. rok z rzędu, w którym amerykańska firma jest oficjalnym dostawcą piłek dla najsilniejszej ligi świata. Po raz pierwszy użyją jej piłkarze 13 sierpnia. Wówczas, w meczu otwierającym kampanię 2021/2022 beniaminek z Brentford podejmie Arsenal.

Nike podkreśla, że tegoroczny model piłki wyróżnia się “odważną grafiką zaprojektowaną wokół kuli, a nie zamkniętą w panelach”. Mimo oryginalnego wyglądu, najważniejsza jest jej wydajność. Według producenta karmazynowe koła umieszczone na piłce nie tylko wpływają na jej wizualny aspekt, ale pozwalają graczom łatwiej odczytywać tempo akcji i dyktować rotację piłce. Po raz kolejny futbolówkę wyposażono w technologię AerowSculpt, którą piłkarze chwalili w zeszłym roku.

To był niesamowity sezon i różnica w używaniu Nike Flight w porównaniu z poprzednimi modelami była naprawdę widoczna. Ciągle dążę do większej regularności w zdobywaniu goli i notowaniu asyst, a ta piłka z pewnością to ułatwia – mówi dla oficjalnej strony ligi pomocnik Chelsea, Mason Mount.

Od 15 lipca piłkę można kupić na oficjalnej stronie producenta.

Brentford
Arsenal
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 4. sierpnia 2021 17:45.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze