Nieuznany gol Modera, Sheffield pokonało Brighton

Piłkarze Sheffield
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Sheffield

Sheffield sensacyjnie pokonało Brighton 1:0 (1:0) w meczu 33. kolejki Premier League. 67. minut w barwach Mew otrzymał Jakub Moder. Polak zdobył bramkę, ale po analizie VAR została anulowana.

Zdecydowanym faworytem tej potyczki była drużyna Brighton. Do pierwszego składu Mew powrócił Jakub Moder, który ponownie grał jako lewy wahadłowy. W pierwszej połowie starcie było dosyć wyrównane. Wynik meczu mogli otworzyć goście, ale Aaron Ramsdale dobrze powstrzymał zamiary Maupaya.

Na odpowiedź Sheffield nie trzeba było długo czekać. W 19. minucie gola zdobyli gospodarze. Po dośrodkowaniu jednego z zawodników Szabli bezpańska piłka trafiła do Davida McGoldricka, który uderzeniem z bliska dał swojej drużynie prowadzenie. Do przerwy żaden zespół nie stworzył groźnej sytuacji, dlatego utrzymywał się wynik 1:0.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszą drużyną było Brighton. Szczęścia z dystansu próbował Maupay, który ponownie został powstrzymany przez Ramsdale’a. W 56. minucie pierwszego gola w Premier League zdobył Jakub Moder. Polak wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i pokonał golkipera rywali. Arbiter wskazał jednak na VAR i po weryfikacji dopatrzył się spalonego było piłkarze Lecha Poznań.

Brighton do końca spotkania próbowało odwrócić losy meczu. Mewy nie zdołały jednak pokonać defensywy Sheffield, dlatego końcowy wynik to 1:0. Jakub Moder zagrał przeciętną pierwszą połowę, zdecydowanie lepiej szło mu po zmianie połów. Polak na placu gry spędził 67. minut.