Newcastle United zaprezentowało nowe stroje i wzbudziło kontrowersje

Newcastle United
PressFocus Na zdjęciu: Newcastle United

Newcastle United oficjalnie zaprezentowało trzeci zestaw strojów na nadchodzący sezon. Zielono-białe trykoty nawiązujące do barw Arabii Saudyjskiej wzbudziły wiele kontrowersji wśród fanów angielskiego klubu.

  • Newcastle United oficjalnie zaprezentowało trzeci komplet strojów na nowy sezon
  • Nowe trykoty łudząco przypominają stroje reprezentacji Arabii Saudyjskiej
  • Koszulki wzbudziły kontrowersje i spotkały się ze sporą krytyką

Zielono-białe stroje Newcastle United

Zdjęcie zielono-białego kompletu wyciekło w maju, a teraz zostało oficjalnie zaprezentowane i udostępnione fanom do zakupu przed kampanią 2022-23.

Newcastle United przedstawia swój oficjalny trzeci zestaw Castore 2022-23 przed nowym sezonem Premier League. Krótko po odsłonięciu swojego klasycznego czarno-białego domowego stroju na nową kampanię, klub ujawnił biało-zielony trzeci strój, zaprojektowany przez brytyjską markę premium, który będzie ubierany w meczach wyjazdowych – można przeczytać oficjalnym oświadczeniu klubu z St. James’ Park.

Zielony i biały to jedyne kolory flagi saudyjskiej. I właśnie na ten wzór stworzony został nowy komplet strojów, który zawiera między innymi zielono-biały herb klubu. Całość jest łudząco podobna do strojów zakładanych przez reprezentację Arabii Saudyjskiej.

Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych jest właścicielem 80 procent Newcastle po ich przejęciu w październiku 2021 roku. Klub utrzymuje, że trzeci komplet strojów nie ma nic wspólnego z państwem saudyjskim, podaje The Athletic.

Innego zdania są jednak kibice. Trykoty wzbudziły wiele kontrowersji, a wielu fanów niezbyt pochlebnie wypowiada się w temacie nowych koszulek. Niektórzy kibice określili Newcastle United mianem “Arabii Saudyjskiej vol 2”.

Zobacz również: Barca i Man Utd bliższe porozumienia ws. De Jonga

Komentarze