Newcastle podniosło się z kolan, remis na St James’ Park

Ollie Watkins
Pressfocus Na zdjęciu: Ollie Watkins

Newcastle zremisowało z Aston Villą 1:1 (0:0) w meczu 28. kolejki Premier League. Przez bardzo długi czas w spotkaniu niewiele się działo i wydawało się, że zakończy się bez bramek. Pod koniec rywalizacji na prowadzenie wyszli jednak goście, ale Lascelles w ostatniej akcji zagwarantował gospodarzom punkt.

Pierwsza część meczu była niezwykle wyrównana. Obie drużyny stworzyły podobną ilość sytuacji i mniej więcej tyle samo czasu utrzymywały się przy piłce. Pierwszą groźną akcję stworzyło Newcastle. Strzał Joelintona został jednak zablokowany przez obrońcę. Kwadrans później okazję sam na sam miała Aston Villa. Trezeguet przegrał jednak pojedynek z Dubravką, dlatego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie obie drużyny biły głową mur. Wprawdzie stwarzały sobie sytuacji, ale przez dłuższy czas brakowało uderzeń w światło bramki. Po strzale Jacoba Murphyego w poprzeczkę, zawodnicy Aston Villi zaczęli groźnie atakować. W 87. minucie na bramkę główkował Ollie Watkins. Clark niefortunnie zmienił tor lotu piłki, a ta wpadła do bramki.

Gdy wydawało się, że Aston Villa dzięki bramce w końcówce zagwarantowała sobie zwycięstwo, to w ostatniej akcji meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania. Piłkę w pole karne wrzucił wtedy Murphy, a Lascelles doskonałym uderzeniem głową uratował Newcastle punkt, ustalając końcowy rezultat na 1:1.