Napastnik Chelsea komplementuje Kloppa przed finałem pucharu Anglii

Timo Werner
Pressfocus Na zdjęciu: Timo Werner

Od czasu transferu do Chelsea Londyn Timo Werner mocno obniżył loty. Niemiec pełni funkcję rezerwowego i ma problemy z przystosowaniem się do angielskiego futbolu. W ostatnim wywiadzie wypowiadał się on w samych superlatywach o Juergenie Kloppie. Podkreślił, że nie żałuje wybrania Chelsea kosztem Liverpoolu.

  • W sobotę Chelsea zmierzy się z Liverpoolem w finale pucharu Anglii
  • Przed meczem o swoich odczuciach opowiedział Timo Werner
  • Niemiec przyznał, że miał okazję przejść do Liverpoolu, jednak wybrał Chelsea

Werner nie żałuje decyzji o transferze do Chelsea

Kariera Timo Wernera po transferze do Chelsea to równia pochyła. Po pierwszym sezonie w barwach nowej drużyny piłkarz stał się obiektem memów i żartów kibiców przeciwnych drużyn. Było to pokłosiem jego fatalnej formy strzeleckiej. Niemiec w wielu meczach miał problem z wykańczaniem nawet najprostszych akcji, dlatego jego rola w zespole stopniowo malała. Obecnie w Chelsea jest jedynie rezerwowym, a na koncie w tym sezonie ma 11 bramek.

Werner w rozmowie z mediami w przeddzień finału pucharu Anglii przeciwko Liverpoolowi wypowiedział się na temat osoby Juergena Kloppa. Napastnik wspomniał o tym, że w 202 roku rozważał transfer do Liverpoolu, jednak ostatecznie wybrał Chelsea i nie żałuje tej decyzji.

– Jedyne co mogę powiedzieć o Liverpoolu to to, że mają niemieckiego szkoleniowca. Znam go od wielu lat, bo kiedy grałem jeszcze w Stuttgarcie namawiał mnie na transfer do Dortmundu. Później miałem gorszy okres i temat został ucięty – zaczął Werner.

– Grając w Lipsku pojawiła się dla mnie możliwość przeniesienia się do Premier League. Liverpool był mną zainteresowany i rozważałem transfer tam, ale koniec końców zdecydowałem się na Chelsea. W zeszłym roku wygrałem z nią Ligę Mistrzów. To nie była chyba zła decyzja – kontynuował.

Werner komplementował Kloppa, u którego podoba mu się charakter i usposobienie Niemca.

– To jeden z najlepszych niemieckich trenerów. Z całym szacunkiem dla naszego szkoleniowca, Klopp na przestrzeni ostatnich lat wygrał wiele trofeów. Ma bardzo miłe usposobienie. W Niemczech uwielbia się ludzi takich jak on, czyli przede wszystkim zabawnych – stwierdził napastnik The Blues.

– W Niemczech uwielbia się ludzi typu Thomasa Muellera, Juergena Kloppa – oni mają w sobie empatię. Mówią to co myślą, a to bardzo ważne w tym przemyśle. Nie udawać nikogo, tylko być sobą – dodał.

Sprawdź: Lukaku bez litości dla własnego agenta

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze