Ivan Toney obstawiał porażki własnej drużyny. Ważne ustalenia komisji ligi angielskiej

Komisja Ligi Angielskiej prowadzi obecnie postępowanie przeciwko Ivanowi Toneyowi, który w latach 2017-2021 obstawiał liczne zakłady bukmacherskie, w tym również Brentford. Udało się ustalić, że napastnik nie przyczynił się do wpłynięcia na losy swojej drużyny.

Ivan Toney
Imago/Nigel French Na zdjęciu: Ivan Toney
  • Ivan Toney został zawieszony aż na osiem miesięcy, od września 2023 roku będzie on mógł wrócić do treningów
  • Napastnik Brentford regularnie obstawiał mecze, co jest zakazane dla piłkarzy
  • Komisja Ligi Angielskiej ustaliła, że Anglik nie miał wpływu na wyniki drużyn w których grał. Obstawiał jedynie mecze, w których nie znajdywał się w kadrze

Ivan Toney wciąż w obliczu poważnych kłopotów

Aż osiem miesięcy zawieszenia. Taką karę komisja ligi angielskiej postanowiła wymierzyć Ivanowi Toneyowi, który w latach 2017-2021 regularnie obstawiał zakłady bukmacherskie, uwzględniając wyniki zespołów, w których grał.

Sprawa angielskiego napastnika wciąż jest obiektem postępowania. Udało się jednak ustalić, że snajper nie miał wpływu na wyniki osiągane przez zespoły, w których grał. Toney obstawiał wyłącznie mecze Brentford, w których nie grał. Tak samo miało to miejsce za czasów jego gry dla Wigan Athletic. 

Napastnik zagrał natomiast w 11 z 15 meczów, w których typował zwycięstwa swojej drużyny. Ponadto aż 15 razy obstawiał, że sam wpisze się na listę strzelców.

Psychiatra zdiagnozował u Ivana Toneya uzależnienie od hazardu. Na ten moment oprócz zawieszenia, zawodnik został ukarany grzywną w wysokości 50 tysięcy funtów. Do treningów będzie on mógł wrócić dopiero we wrześniu 2023 roku. Piłkarz przyznał się do postawionych mu zarzutów. 

Przeczytaj: Angielski napastnik może liczyć na nową umowę pomimo dyskwalifikacji

Komentarze