Mourinho: Zawodnicy pokazali wielką dumę

Jose Mournho
Jose Mournho fot. Grzegorz Wajda

Tottenham Hotspur nie wykorzystał szansy, aby awansować na czwarte miejsce w tabeli Premier League, przegrywając na wyjeździe z Chelsea FC 1:2. Jose Mourinho, menedżer Kogutów, powiedział, że jego podopiecznym trudno było się przedostać w ofensywie pod bramkę rywali.

Czytaj dalej…

– Jako trener mogę powiedzieć, że są porażki i porażki. Chłopcy dali z siebie wszystko. Nie mam powodów do narzekań. Dali z siebie wszystko dla tych barw, dla klubu i kibiców. Nie mogę być krytyczny – powiedział Mourinho, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Wiedzieliśmy, że jeśli przeciwnicy strzelą pierwszego gola, to będzie nam trudno. Rywale wiedzieli, że jeśli będą grali wysokim pressingiem, to wtedy nie będziemy mogli grać długą piłką, ponieważ nie mamy zawodnika do takiej gry, który wywalczy piłkę i kogoś zablokuje. Dlatego trudno było nam się przebić – przyznał portugalski szkoleniowiec.

– Zawodnicy zagrali z wielką dumą. Starali się zrobić wszystko do ostatniej sekundy, ale ostatecznie zakończyło się to porażką – stwierdził.

Drużyna z północnego Londynu zajmuje piąte miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do czwartych The Blues. W następnej kolejce Tottenham zmierzy się przed własną publicznością z Wolverhampton Wanderers.

Komentarze