Mourinho o decyzji ws. Man City: To katastrofa

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. Grzegorz Wajda

Menedżer Tottenhamu Hotspur Jose Mourinho w ostrych słowach skrytykował decyzję Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie Manchesteru City.

Czytaj dalej…

W poniedziałek zapadła decyzja uchylająca nałożony na Manchester City zakaz uczestnictwa przez dwa lata w europejskich pucharach za złamanie przepisów Finansowego Fair Play.

– Jeśli Manchester City nie jest winny, to ukaranie go milionami to kompromitacja. Jeśli nie jesteś winny, to nie powinieneś być karany. Inaczej mówiąc, jeśli jesteś winny, powinieneś zostać zawieszony. W każdym razie, to jest katastrofa – powiedział Mourinho, cytowany przez Sky Sports.

– Nie mówię, że Manchester City jest winny. Mówię tylko, że jeśli nie jesteś nic winny, to nie powinieneś płacić. Nawet funta – dodał portugalski szkoleniowiec Tottenhamu Hotspur.

– Wiem, że dość łatwo im o pieniądze, ale mimo to. Jeśli są winni, to powinni zostać wykluczeni z rozgrywek. Nie jestem jednak tym, który wie, czy są winni, czy nie. Moja krytyka dotyczy decyzji – dodał.

Mourinho: Koniec Finansowego Fair Play

– Uważam, że to będzie koniec Finansowego Fair Play, bo nie ma to sensu. W tym momencie rozmawiamy o Manchesterze City, ale w przeszłości inne kluby były w podobnej sytuacji i znamy wyniki tych spraw. Myślę, że lepiej jest otworzyć drzwi do cyrku i pozwolić wszystkim wejść do środka za darmo – dodał szkoleniowiec.

Komentarze