Slonina nie może się doczekać debiutu w Chelsea

Gabriel Slonina
Pressfocus Na zdjęciu: Gabriel Slonina

Niezwykle podekscytowany przed przenosinami do Chelsea Londyn jest Gabriel Slonina. Młody bramkarz w sierpniu podpisał kontrakt z The Blues, ale został wypożyczony od razu z powrotem do Chicago Fire, by dalej mógł się ogrywać. Od nowego roku przeniesie się już jednak do Londynu, czego nie może się doczekać.

  • Gabriel Slonina został latem kupiony przez Chelsea Londyn
  • Golkiper aktualnie gra do końca roku na wypożyczeniu w Chicago Fire
  • 18-latek nie może się jednak doczekać już gry w Premier League

Gabriel Slonina przed ogromną szansą już na starcie kariery

Znakomite występy Gabriela Sloniny w MLS szybko zostały dostrzeżone nie tylko przez inne kluby, lecz również piłkarskie federacje. Polski Związek Piłki Nożnej miał sporą nadzieję, że 18-latek mający polskie korzenie wybierze grę dla reprezentacji biało-czerwonych. Wychowanek Chicago Fire wybrał jednak Stany Zjednoczone, w których się urodził i wychowywał. 

W sierpniu po bramkarza sięgnęła Chelsea, która kupiła go za 9 milionów euro i od razu wypożyczyła z powrotem do Chicago Fire. 18-latek nie może się jednak doczekać już gry dla klubu ze Stamford Bridge.

– Chelsea, nie mogę się doczekać gry tam. Jestem bardzo podekscytowany wkroczeniem w ten świat futbolu i chciałbym zobaczyć już jak to jest grać w Premier League – stwierdził 18-latek.

– Ścieżka kariery jaką mi przedstawili kiedy z nimi rozmawiałem bardzo mi odpowiadała. Poza tym to jest Chelsea, więc to absolutnie w głowie się nie mieści – dodał podekscytowany bramkarz.

Przeczytaj: Man Utd rozważa przedłużenie umowy z de Geą

Komentarze