Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Media: Arsenal planuje solidne wzmocnienia w ofensywie

Arsenal FC planuje się tego lata solidnie wzmocnić. The Times donosi na swoich łamach, że na celowniku klubu z północnego Londynu znajdują się: Willian, Philippe Coutinho oraz Thomas Partey.

Czytaj dalej…

Broniący aktualnie barw Chelsea FC Brazylijczyk Willian będzie do pozyskania na zasadzie wolnego transferu, gdyż właśnie wygasa jego umowa z The Blues. Chelsea podobno nie jest w stanie już zatrzymać zawodnika w swoich szeregach, nie spełniając jego oczekiwań.

Doświadczeni piłkarze mają pomóc w zatrzymaniu Aubameyanga

Tymczasem reprezentant Brazylii w osobie Coutinho wkrótce ma opuścić FC Barcelonę po tym, jak wrócił do ekipy z Katalonii z wypożyczenia do Bayernu Monachium. Z kolei w przypadku Parteya sytuacja wygląda tak, że ten ma zapisaną klauzulę odstępnego w swoim kontrakcie z Atletico Madryt, wynoszącą 45 milionów funtów (50 milionów euro).

Wymieniony tercet piłkarzy ma pomóc menedżerowi The Gunners Mikelowi Artecie płynnie przejść na ustawienie 4-3-3. Nowi piłkarze mieliby swoim doświadczeniem wzmocnić zespół, dzięki czemu Arsenal miałby w nowym sezonie walczyć o najwyższe cele nie tylko w lidze angielskiej, ale również w europejskich pucharach.

Nowy zawodnicy mieliby też wpłynąć na decyzję Pierre’a-Emericka Aubamyanga o pozostaniu w klubie ze stolicy Anglii. Gabończyk ma umowę z Arsenalem ważną do 2021 roku, ale wciąż nie parafował nowego kontraktu z klubem z siedzibą na Emirates Stadium.

Komentarze