Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Media: Allegri może trafić do Chelsea

Według informacji zamieszczonych na łamach Daily Star bardzo możliwe jest, że między Chelsea FC a Juventusem FC dojdzie do wymiany trenerów. Do ekipy z Piemontu miałby trafić Maurizio Sarri, w przeciwnym kierunku miałby się udać Massimiliano Allegri.

Czytaj dalej…

Angielski tabloid sugeruje, że były szkoleniowiec AC Milanu miał powiedzieć w gronie swoich znajomych, że jest żywo zainteresowany perspektywą pracy w Premier League w klubie z zachodniego Londynu.

Allegri pod koniec sezonu 2018/2019 poinformował wszystkich, że nie będzie w kolejnej kampanii prowadził Juve, co natychmiast wywołało lawinę spekulacji na temat przyszłości Włoch.

W kontekście nowego miejsca pracy Allegriego wymieniano między innymi FC Barcelonę. Najnowsze wiadomości wskazują jednak, że 51-latek urodzony w Livorno może trafić do ekipy ze Stamford Bridge.

Dodajmy, że Allegri może pochwalić się sześcioma mistrzostwami Włoch (pięć w Juventusie, jedno w Milanie), czterema Pucharami Włoch i trzema Superpucharami Włoch. Ponadto włoski trener dwukrotnie poprowadził turyńską drużynę do finału Ligi Mistrzów.

Komentarze