Anglia opłakuje śmierć królowej Elżbiety II. Co z weekendowymi meczami Premier League?

Hołd dla zmarłej królowej na rzymskim Stadio Olimpico
PressFocus Na zdjęciu: Hołd dla zmarłej królowej na rzymskim Stadio Olimpico

W czwartek wieczorem zmarła królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II. Cała Anglia pogrążona jest w żałobie. Oczekuje się, że FA niebawem oficjalnie poinformuje o przełożeniu weekendowych spotkań ligowych.

  • W czwartek świat obiegła smutna informacja o śmierci królowej Elżbiety II. Miała 96 lat
  • Angielskie drużyny w Lidze Europy natychmiast oddały hołd minutą ciszy
  • Oczekuje się, że weekendowe mecze Premier League zostaną przełożone

Mecze w Anglii zostaną najprawdopodobniej przełożone z powodu żałoby

W czwartek wieczorem świat obiegła informacja o śmierci królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. Monarchini miała 96 lat, z czego przez 70 panowała. Rzecz jasna, Anglia natychmiast pogrążyła się w żałobie. Informacje pojawiły się w przerwie spotkania Ligi Europy pomiędzy FC Zurich i Arsenalem, więc gracze obu drużyn nietypowo oddali hołd zmarłej, zachowując ciszę przez minutę przed początkiem drugiej połowy. Starcia rozpoczynające się o godzinie 21:00 również poprzedziło 60 sekund ciszy.

Urzędnicy Premier League w nocy długo prowadzili rozmowy z rządem. Celem było ustalenie, czy żałoba oznaczać będzie przełożenie weekendowych wydarzeń sportowych. Daily Mail przekonuje, że kluby są gotowe na taką decyzję. Niemal natychmiast po ogłoszeniu smutnej informacji, przełożono niemal całą piątkową ramówkę sportową. W tym spotkania drugiej i czwartej ligi pomiędzy Burnley i Norwich, a także Tranmere i Stockport.

Jeżeli Premier League przełoży swoje spotkania, reszta piramidy pójdzie jej śladem. Trzeba jednak dodać, że znalezienie wolnego terminu na ponowne rozegranie tych meczów będzie bardzo trudne. Aż do startu Mistrzostw Świata w Katarze terminarz jest napięty do granic możliwości.

Jednocześnie przewiduje się, iż starcia angielskich ekip w europejskich pucharach zostaną rozegrane w normalnym trybie. Pogrzeb zmarłej królowej odbędzie się 19 września. Data ta nie koliduje z wydarzeniami piłkarskimi, bo rozpoczyna się wtedy przerwa reprezentacyjna.

Czytaj więcej: Klopp mierzy się z krytyką. “Czy to koniec cyklu?”

Komentarze