Sześć goli na Old Trafford, The Reds nie składają broni

Roberto Firmino
PressFocus Na zdjęciu: Roberto Firmino

Liverpool nie zamierza składać broni w walce o miejsce premiowane występami w Lidze Mistrzów. W czwartkowy wieczór The Reds w angielskim klasyku pokonali 4:2 na wyjeździe Manchester United i zmniejszyli stratę do czołowej czwórki ligowej tabeli.

Emocje na Old Trafford

Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane 2 maja. Nie było to jednak możliwe ze względu na protesty kibiców Manchesteru United, który przed meczem wtargnęli na murawę Old Trafford. Mecz został przełożony właśnie na 13 maja.

Goście z Liverpoolu bardzo nerwowo rozpoczęli pojedynek na Old Trafford i już w szóstej minucie byli blisko straty bramki. Fatalnego zagrania Alissona nie wykorzystał jednak Edinson Cavani, który najpierw przejął futbolówkę, a następnie sprzed linii pola karnego uderzył obok bramki. Cztery minuty później Czerwone Diabły były już jednak na prowadzeniu. Po dograniu Aarona Wana-Bissaki, świetnym strzałem z prawej strony pola karnego golkipera The Reds zaskoczył Bruno Fernandes.

W kolejnych minutach inicjatywa należała do podopiecznych Juergena Kloppa, a w polu karnym gospodarzy kilka razy się zakotłowało. Potrzebna była także interwencja VAR, ale sędziowie nie dopatrzyli się nieprzepisowego zagrania Erika Bailly’ego.

W szeregach gości szczególnie aktywny był Diogo Jota, który kilkakrotnie niepokoił bramkarza Czerwonych Diabłów. Dean Henderson w dwóch pierwszych sytuacjach skutecznie interweniował, ale w 34. minucie musiał już uznać wyższość napastnika Liverpoolu. Diogo Jota skierował piłkę do siatki zmieniając tor lotu piłki po uderzeniu Nathaniela Phillipsa z kilkunastu metrów.

Liverpool wcale nie zamierzał na tym poprzestawać i tuż przed przerwą zadał kolejny cios. W doliczonym czasie gry, po świetnym dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnodla z rzutu wolnego, The Reds na prowadzenie uderzeniem głową wyprowadził Roberto Firmino. Goście mogli tym samym w bardzo dobrych humorach schodzić do szatni na przerwę.

Liverpool wypunktował Czerwone Diabły

Druga połowa również rozpoczęła się dla nich doskonale, bowiem zaledwie dwie minuty po jej wznowieniu zdobyli trzeciego gola. Po raz drugi w tym meczu sposób na bramkarza gospodarzy znalazł Roberto Firmino. Kilkanaście minut później mogło być już 4:1, ale piłka po strzale Diogo Joty w sytuacji sam na sam z Hendersonem trafiła w słupek.

Zmarnowane sytuacje lubią się mścić i tak było tym razem. W 68. minucie kontaktowego gola dla Manchesteru United zdobył Marcus Rashford, który trafił do siatki po prostopadłym podaniu Cavaniego. Gospodarze starali się pójść za ciosem i w kolejnych minutach stwarzali kolejne sytuacje. Brakowało im jednak zarówno precyzji, jak i szczęścia.

W 70. minucie piłkę sprzed linii bramkowej po strzale Masona Greenwooda wybijał jeden z obrońców, a dziewięć minut później uderzającemu z rzutu wolnego Bruno Fernandesowi zabrakło centymetrów. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną 4:2 gości, którzy w wynik ustalili w ostatniej minucie. Po zagraniu Jonesa piłkę w bramce umieścił Mohamed Salah.

Dzięki tej wygranej Liverpool awansował na piąte miejsce w tabeli i traci już tylko cztery punkty do czwartej Chelsea. Trzeba również podkreślić, że podopieczni Juergena Kloppa mają do rozegrania jedno spotkanie więcej od swoich rywali.