Hiszpański trener marzy o Premier League. “To piłkarski szczyt”

Marcelino jest obecnie bez pracodawcy po tym, jak rozstał się z Olympique'iem Marsylia. 58-letni szkoleniowiec nie ukrywa, że w przyszłości widziałby siebie w Premier League.

Marcelino
Obserwuj nas w
IMAGO / Norbert Scanella Na zdjęciu: Marcelino
  • Marcelino uważa Premier League za “piłkarski szczyt”
  • Hiszpański trener na pewno rozważyłby ofertę z Anglii
  • 58-latek aktualnie nie jest zatrudniony w żadnym klubie

“Jeśli propozycje nadejdą, to na pewno je przeanalizuję”

Marcelino to bardzo dobrze znany szkoleniowiec na Półwyspie Iberyjskim. 58-latek święcił sukcesy z Valencią oraz Athletikiem Bilbao, a ostatnio opiekował się Olympique’iem Marsylia.

Hiszpan opuścił Francję z powodu niestabilnej sytuacji na Stade Velodrome związanej z oddziaływaniem kibiców na działania klubu. Zdobywca Pucharu Króla z sezonu 2018/2019 nie ukrywa, że chętnie spróbowałby swoich sił na Wyspach Brytyjskich.

To prawda, że Premier League jest obecnie szczytem piłki nożnej. W zeszłym roku miałem kilka opcji, aby podjąć pracę w tej lidze. Pytały o mnie drużyny z dolnej połowy tabeli Premier League, ale ostatecznie się nie zdecydowałem – powiedział Marcelino.

Jeśli propozycje nadejdą teraz, to na pewno je przeanalizuję. Byłbym zainteresowany takim kierunkiem. Nie wolno jednak podejmować pochopnych decyzji. Trzeba być przekonanym i znaleźć to, czego się szuka – dodał były trener Valencii oraz Athletiku Bilbao w wywiadzie dla radia “Cadena SER”.

Komentarze