Manchester United z szansą na potrójną koronę?

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer Pressfocus

Tego lata do Manchesteru United przybyły gwiazdy piłkarskich boisk. Ole Gunnar Solskjaer wierzy w siłę swojego składu i przekazał ważną wiadomość piłkarzom tuż przed przerwą reprezentacyjną. Norweg po ostatnim ligowym spotkaniu wyznał, że aktualna kadra jest lepsza od tej, która w 1999 r. zdobyła potrójną koronę.

  • Manchester United skompletował niezwykle silną kadrę na sezon 2021/22
  • Klub wzmocniły znakomite osobistości, ale w drużynie i tak nie brakowało gwiazd
  • Ole Gunnar Solskjaer motywuje swoich zawodników, aby podczas tegorocznej kampanii walczyli o triumf w każdych rozgrywkach

Czerwone Diabły na drodze po tytuł?

Sir Alex Ferguson odszedł z Manchesteru United osiem lat temu. Wówczas ekipa z Old Trafford zdobyła ostatni tytuł mistrzowski Premier League. Od tamtej pory klub nie miał okazji wrócić na szczyt. W ubiegłym sezonie udało się wywalczyć wicemistrzostwo. Teraz jednak plany zespołu z teatru marzeń są zupełnie inne.

Rodzina Glazerów zadbała o finanse i do drużyny sprowadzono trzech piłkarzy. Każdy z nich prezentuje wysoki poziom. Trzeba przyznać, że przybycie Jadona Sancho, Raphaela Varane’a oraz Cristiano Ronaldo wzbudziło respekt wśród całej stawki. Dotychczas United zmagało się z prostymi błędami w defensywie. Transfer francuskiego stopera powinien jednak wyeliminować ten problem.

Natomiast wzmocnienie ofensywy dwoma ciekawymi postaciami również daje powody do optymizmu. Powrót legendarnego Portugalczyka stał się faktem. Kibice nadal żyją tym wydarzeniem i tylko wyczekują rywalizacji Manchesteru z Newcastle, zaraz po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej, żeby zobaczyć 36-latka w akcji z powrotem grającego dla Red Devils. Do tego dochodzi talent Sancho, który przy dobrych wiatrach szybko wejdzie w buty najlepszych piłkarzy na świecie.

Kadra jest imponująca. Solskjaer wierzy w siłę zespołu

Ole Gunnar Solskjaer jest pełen nadziei, że w 2022 r. wzniesie do góry przynajmniej trzy trofea. Norweg po ostatnim spotkaniu ligowym przeciwko Wolves (1:0), przekazał swoim podopiecznym niezwykle ważną wiadomość. Szkoleniowiec miał powiedzieć, że aktualni gracze Manchesteru United są lepsi od tych z sezonu 1998/99, kiedy udało się wywalczyć potrójną koronę.

Natomiast sprowadzenie Cristiano Ronaldo automatycznie czyni ich pretendentami do mistrzowskiego tytułu. Portugalczyka cechuje gen zwycięzcy. Stąd też powrót 36-latka może okazać się tak potrzebnym talizmanem szczęścia w walce o najwyższe cele. Takim zachowaniem szkoleniowiec pchnął wiarę w swój zespół, czyniąc go jeszcze silniejszym. Solskjaer regularnie dba o dobrą atmosferę w szatni, więc każdy zawodnik w jego hierarchii ma taką samą wartość i żaden z nich nie będzie stawiany na piedestał.

Oczekiwania ze strony kibiców wciąż rosną. Mówi się, że Cristiano Ronaldo w dużym stopniu przyczyni się do powrotu United na szczyt. Sam gracz ma już swoje lata, stąd też wie, że to ostatni moment, aby jeszcze coś wygrać w piłce klubowej.

Przeczytaj również: Gwiazda reprezentacji Anglii kontuzjowana, nie zagra z Polską!

Komentarze

Comments 5 comments