Manchester United ogłosił nazwisko nowego trenera

Erik ten Hag
Pressfocus Na zdjęciu: Erik ten Hag

Koniec sagi z wyborem nowego szkoleniowca Manchesteru United. Czerwone Diabły poinformowały w czwartek oficjalnie o podpisaniu kontraktu z Erikiem ten Hagiem. Holender obejmie stery pierwszej drużyny od początku przyszłego sezonu.

  • Nowym trenerem Manchesteru United zostanie Erik Ten Hag
  • Holender obecnie jest szkoleniowcem Ajaksu Amsterdam
  • Ten Hag obejmie stanowiska pierwszego trenera Czerwonych Diabłów od początku przyszłego sezonu

Zgodnie z przewidywaniami

Od kilu tygodni głównym faworytem mediów do objęcia posady szkoleniowca Manchesteru United był Erik ten Hag. Holender pytany był o to wielokrotnie, jednak za każdym razem ucinał wszelkie spekulacje i podkreślał, ze skupia się wyłącznie na pracy w Ajaksie. Ponadto miał wciąż ważny kontrakt z mistrzem kraju, którego zerwanie wiązałoby się z koniecznością wypłacenia odszkodowania. Tym zajęły się już władze Manchesteru United, którym bardzo zależało na zatrudnieniu szkoleniowca.

Erik ten Hag związał się z Czerwonymi Diabłami umową do 30 czerwca 2025 roku. Zawarto w niej opcję przedłużenia o dodatkowe dwanaście miesięcy.

– To wielki zaszczyt zostać mianowanym menedżerem Manchesteru United. Jestem bardzo podekscytowany czekającym nas wyzwaniem. Znam historię tego wspaniałego klubu, pasję kibiców i jestem absolutnie zdeterminowany, aby stworzyć zespół zdolny do odnoszenia sukcesów, na jakie zasługuje – przyznał Holender.

– Trudno będzie mi opuścić Ajax po tych niesamowitych latach. Mogę jednak zapewnić naszych fanów o moim całkowitym zaangażowaniu i skupieniu się na pomyślnym zakończeniu tego sezonu, zanim przeniosę się do Manchesteru United – dodał 52-latek.

Niewątpliwie Erik ten Hag stanie w Manchesterze przed trudnym wyzwaniem przywrócenia Manchesteru United do życia. Klub od kilku lat nie sięgnął po żadne trofeum, a w ostatnich miesiącach jest nieustannie krytykowany przez media. Szatnia wydaje się podzielona, a wielu zawodników bez formy. Niewykluczone, że w przyszłym sezonie zabraknie go w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdyż zajmuje obecnie dopiero szóste miejsce w lidze.

Sprawdź też: Ronaldo wrócił do treningów Man Utd po rodzinnej tragedii

Komentarze

Na temat “Manchester United ogłosił nazwisko nowego trenera

Lepiej MU wybrać nie mógł. Mają jednego z najlepszych trenerów, który zna się doskonale na tym co robi. Żeby tylko nie wymagali od niego mistrzostwa kraju i finału ligi mistrzów za dwa lata. Jak dostanie czas i fundusze, zbuduje ogromne United, tak jak Ajax