10-minutowy lot i fala krytyki. “Zmusiły nas okoliczności”

Piłkarze Manchesteru United
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru United

To nie jest dobry czas dla Manchesteru United. Po sobotniej porażce z Leicester City na Czerwone Diabły spadła fala krytyki nie tylko z powodu porażki, ale także z powodu decyzji o udaniu się na ten mecz samolotem. Lot trwał zaledwie 10 minut.

  • Manchester United przegrał 2:4 z Leicester City w sobotnim meczu Premier League
  • Czerwone Diabły na mecz, mimo niewielkiej odległości udały się samolotem
  • Na klub z tego powodu spadła fala krytyki

Manchester United odpiera zarzuty

Jak informuje Daily Mail, United zdecydowali się na pokonanie 100-milowej trasy do East Midlands Airport samolotem, co zajmuje około 10 minut, ze względu na “okoliczności”, które miały być poza ich kontrola. Za wyborem tego środki lokomocji miał przesądzić korek na autostradzie M6.

Władze klubu z Old Trafford upierają się, że w normalnych okolicznościach drużyna udałaby się na ten mecz autokarem lub pociągiem. Podjęta decyzja spotkała się jednak z dużą krytyką, co jest związane oczywiście z istniejącym globalnym naciskiem na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Klub jednocześnie zapewnia, że jest zaangażowany w “podnoszenie świadomości na temat tego, jak ludzie mogą przyczynić się do czystszej, bardziej zrównoważonej przyszłości dla naszej planety”. Manchester United podkreślił także, że od 2008 roku zmniejszyli roczną emisję dwutlenku węgla o ponad 2700 ton oraz zobowiązał się do korzystania z ekologicznej energii elektrycznej na swoich obiektach.

Decyzja o odbyciu podróży samolotem w żaden sposób nie pomogła piłkarzom, którzy na King Power Stadium musieli uznać wyższość Leicester City, z którym przegrali 2:4.

Zobacz także: Solskjaer z kredytem zaufania. Norweg może spać spokojnie

Komentarze