Manchester City otwarty na przedłużenie umowy z Aguero, ale stawia warunek

Sergio Aguero
Sergio Aguero fot. PressFocus

Sergio Aguero ma kontrakt ważny z Manchesterem City tylko do końca sezonu. Zatem nie dziwi fakt, że w angielskich mediach pojawia się ostatnio mnóstwo doniesień na temat przyszłości Argentyńczyka. Najnowsze wskazują, że działacze klubu z Etihad Stadium są gotowi przedłużyć umowę z zawodnikiem, ale jeśli ten zdecyduje się na obniżenie zarobków.

Sergio Aguero miałby według informacji Daily Star otrzymać propozycję przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy. Tym samym nowy kontrakt argentyńskiego napastnika obowiązywałby do końca czerwca 2022 roku. Niemniej taki ruch ze strony piłkarza wiązałby się ze znaczną obniżką wynagrodzenia.

Środkowy napastnik broni barw Manchesteru City od 2011 roku. Do angielskiej ekipy dołączył z Atletico Madryt, kosztując 40 milionów. W szeregach The Citizens zawodnik dużą osiągnął. Między innymi cztery razy został mistrzem Anglii, raz wygrał Puchar Anglii i pięciokrotnie triumfował w Pucharze Ligi Angielskiej.

Manchester City zostanie zamieniony na inny klub?

Aguero w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w dziewięciu spotkaniach, w których dwa razy wpisał się na listę strzelców. W ostatnich meczach zawodnik otrzymuje jasny sygnał, że nie jest już postacią niezbędną w klubie. Przeciwko Brighton zabrakło go w kadrze meczowej, a w bojach przeciwko West Bromwich Albion, Newcastle United, czy Chelsea FC notował tylko krótkie epizody.

W ostatnim czasie spekulowano, że Aguero może zmienić pracodawcę. W kontekście przyszłości 32-latka wymieniało się przede wszystkim FC Barcelonę. Argentyńczyk mógłby w ekipie z Camp Nou wypełnić lukę, która mogłaby się pojawić, gdyby szeregi hiszpańskiej ekipy pożegnał Lionel Messi.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 17. stycznia 2021 20:14.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze