Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Man City blisko drugiego transferu. Obrońca na badaniach

Manchester City jest o krok od finalizacji kolejnego transferu. Do miasta przybył już bowiem Nathan Ake, który w ciągu najbliższych 24 godzin powinien przejść badania medyczne, które poprzedzą podpisanie przez niego kontraktu z klubem z Etihad Stadium.

Czytaj dalej…

25-letni Holender wrócił we wtorek z wakacji i powinien zostać wkrótce ogłoszony jako drugie wzmocnienie drużyny prowadzonej przez Josepa Guardiolę przed rozpoczęciem nowego sezonu. Manchester City już wcześniej doszedł do porozumienia z Bournemouth w sprawie warunków transferu, którego kwota ma opiewać na 41 milionów funtów.

Manchester City nie powinien mieć również problemów z uzyskaniem porozumienia z samym piłkarzem w sprawie warunków indywidualnego transferu. Sky Sports informuje, że od podpisania umowy z klubem, Nathana Ake dzielą już tylko badania medyczne, które wydają się być formalnością.

Duże doświadczenie Ake z angielskich boisk

Reprezentant Holandii na angielskich boiskach występuje już dziewięć lat. W 2011 roku, ze szkółki Feyenoordu Rotterdam, trafił do londyńskiej Chelsea, której zawodnikiem był przez sześć lat. W międzyczasie The Blues wypożyczali go do Reading, Watfordu i Bournemouth.

Nathan Ake ma na sowim koncie 146 występów na boiskach Premier League, w których zdobył 12 bramek.

Drugi transfer Manchesteru City

Wszystko wskazuje na to, że pozyskanie Ake będzie drugim, ale nie ostatnim transferem Manchesteru City przed nowym sezonem. We wtorek klub z Etihad Stadium poinformował bowiem o podpisaniu kontraktu z utalentowanym Hiszpanem Ferranem Torresem, który do drużyny Josepa Guardioli dołączył na zasadzie definitywnego transferu z Valencii.

Brytyjskie media nie mają jednak wątpliwości, że to nie koniec. Spodziewane jest między innymi sprowadzenie jeszcze jednego środkowego obrońcy, a także zawodnika, który mógłby wzmocnić drużynę na skrzydłach.

Komentarze