Harry Maguire
Harry Maguire fot. Vitaliy Timkiv / Sputnik/ Hepta / Sport Pictu

Maguire uważa, że jest niewinny. Bał się o swoje życie

Skazany na dwadzieścia jeden miesięcy więzienia po ekscesach w Grecji Harry Maguire udzielił wywiadu dziennikarzom BBC. Anglik przekonuje, że jest niewinny i został niesłusznie skazany. Zamierza udowodnić swoją niewinność.

Czytaj dalej…

Zawodnik Manchesteru United został aresztowany podczas pobytu w Grecji. Został on uznany winnym ciężkiego napadu, stawiania oporu przy aresztowaniu oraz powtarzających się prób przekupstwa. W konsekwencji skazano go na 21 miesięcy więzienia w zawieszeniu. 27-latek zamierza się od tego wyroku odwoływać.

Maguire wybiela się w wywiadzie

Maguire udzielił po powrocie do Anglii wywiadu stacji BBC. Przedstawił tam swoją wersję zdarzeń, zwracając uwagę na to, jak brutalnie go potraktowano.

– Był moment, że naprawdę bałem się o swoje życie – wyznał. – Uderzono mnie w nogi, potem wpadłem w panikę. Nie wiedziałem, co się dzieje – dodał.

– Gdybym uważał, że jestem winny, to bym przeprosił. Tak jednak nie jest. Nikomu nic nie zrobiłem. Jest mi przykro przede wszystkim dlatego, że naraziłem na nieprzyjemności mój klub i kibiców. Nadal gotuję się w środku, gdy wspominam tamte wydarzenia. Jestem z tego powodu zły, ale dam sobie z tym radę, by pójść naprzód – podkreślił Maguire.

Maguire poza reprezentacją Anglii

Manchester United postanowił nie pozbawiać zawodnika kapitańskiej opaski. Maguire został jednak wycofany z kadry reprezentacji Anglii na wrześniowe mecze w ramach Ligi Narodów.

Doświadczony obrońca jest zawodnikiem Manchesteru United od roku. Przed rozpoczęciem sezonu 2019/20 trafił na Old Trafford za 87 milionów euro z Leicester City.

Komentarze