Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Lukaku otwarty na przenosiny do Serie A

Romelu Lukaku we Włoszech? To realna opcja, stwierdził Federico Pastorello, agent belgijskiego piłkarza, który rozmawiał ostatnio ze stacją Sky Sports.

Czytaj dalej…

– Mój klient jest skupiony teraz na Manchesterze United i Anglii. Nie można jednak wykluczyć jego przenosin do innej ligi w przyszłości – powiedział Pastorello.

– Mój klient chciałbym poznać różne ligi i różne style gry. Pod koniec kariery każdy zawodnik chciałby móc powiedzieć, że wygrał w różnych miejscach i pokazał, że był świetnym gracze w różnych rozgrywkach – kontynuował agent Lukaku.

– Wszyscy zgadzają się, że Premier League to teraz najatrakcyjniejsza liga, ale nie możemy zapominać, że jeszcze kilkanaście lat temu mistrzostwo Włoch było tym najbardziej prestiżowym na świecie i każdy piłkarza chciał je mieć na koncie. Dodatkowo Lukaku jako dziecko bardzo lubił Włochy i Serie A, więc jest to jakaś opcja na przyszłość. Zobaczymy – dodał Pastorello.

– To samo z Hiszpanią. Granie w Barcelonie czy Madrycie to marzenie dla zawodników. To też może być kolejny kierunek dla Lukaku – podsumował agent zawodnika.  

Przypomnijmy, że Romelu Lukaku wystąpił w tym sezonie w 39 spotkaniach, w których strzelił 15 goli. Z Czerwonymi Diabłami związał się w lipcu 2017 roku.

Komentarze