Virgil Van Dijk
Virgil Van Dijk fot. Grzegorz Wajda

Nominacje do nagrody PFA zdominowane przez Liverpool i Man City

Piłkarze Liverpoolu i Manchesteru City zdominowali ogłoszone przez Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy (PFA) nominacje do nagrody Piłkarza Roku. Na liście nominowanych znalazło się czterech zawodników mistrzów Anglii oraz dwóch piłkarzy drugiego zespołu poprzedniego sezonu Premier League.

Czytaj dalej…

Liverpool na liście reprezentują Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson, Sadio Mane i Virgil van Dijk. Ze strony Manchesteru City nominowany został duet Kevin de Bruyne – Raheem Sterling.

Zwycięzca plebiscytu wyłaniany zostaje w głosowaniu zawodników, przy czym głosowanie za sezon 2019/20 opóźniło się o prawie pięć miesięcy ze względu na pandemię koronawirusa. Ogłoszenie triumfatora zaplanowane jest na 8 września.

Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy (PFA) przyzna również nagrodę dla Młodego Piłkarza Roku. Organizatorzy plebiscytu zdecydowali się tym razem zmienić jego warunki, obniżając limit wiekowy. Nominowani mogli zostać tylko zawodnicy, którzy przed 1 lipca 2019 roku mieli 21 lat lub mniej. Dotychczas limit wieku wynosił 24 lata.

Nominacje otrzymali Tammy Abraham i Mason Mount z Chelsea, Marcus Rashford i Mason Greenwood z Manchesteru United, Bukayo Saka z Arsenalu i Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu.

Komentarze