Kolejne mecze Premier League przełożone

Pałac Buckingham
Pressfocus Na zdjęciu: Pałac Buckingham

Uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II i konieczność zaangażowania w nie policji oraz służb porządkowych spowodowały kolejne przetasowania w kalendarzu Premier League. W najbliższy weekend odwołano trzy spotkania.

  • W poprzednim tygodniu cała siódma seria spotkań Premier League została odwołana
  • W najbliższy weekend nie odbędą się z kolei trzy mecze
  • Odwołano potyczki Brighton – Crystal Palace, Manchester United – Leeds United i Chelsea FC – Liverpool FC

Przetasowania w kalendarzu ligi angielskiej

Uwaga całej Wielkiej Brytanii skupia się obecnie tylko i wyłącznie na uroczystościach pogrzebowych Elżbiety II. Trwa właśnie operacja London Brigde, której punktem kulminacyjnym będzie pogrzeb królowej 18 września 2022. Oznacza to konieczność odwołania kolejnych meczów w Premier League.

Przypomnijmy, że w ubiegły weekend w całości odwołano 7. kolejkę ligi angielskiej. Ósma seria gier nie zostanie już przeniesiona na inny termin, ale wiadomo już, że nie wszystkie mecze odbędą się w najbliższy weekend. Z czterech sobotnich potyczek, odwołano starcie Brighton&Hove Albion z Crystal Palace. Z kolei w niedzielę nie odbędą się mecze Chelsea FC z Liverpool FC oraz Manchester United z Leeds United.

Po szeroko zakrojonych konsultacjach z klubami, policją, lokalnymi grupami doradczymi ds. bezpieczeństwa i innymi odpowiednimi organami nie było innego wyjścia, jak tylko przełożyć trzy mecze. Premier League chciałaby podziękować brytyjskiej jednostce policji ds. piłki nożnej i innym siłom policyjnym w całym kraju, a także naszym partnerom transmisyjnym za wsparcie podczas tego procesu i będzie nadal współpracować z nimi przed weekendem. Za mecze rozgrywane w okresie żałoby narodowej hołdy będą składane królowej na stadionach Premier League. Nowe daty przełożonych meczów zostaną ogłoszone w najbliższym czasie” – napisały w specjalnym oświadczeniu władze Premier League.

Przeczytaj również: Mecz Arsenalu w Lidze Europy przełożony

Komentarze