Mecz Arsenalu w Lidze Europy przełożony

Bukayo Saka
PressFocus Na zdjęciu: Bukayo Saka

UEFA poinformowała, że czwartkowe spotkanie pomiędzy Arsenalem a PSV Eindhoven zostanie przełożone. Za taką decyzją stoi fakt, iż w Londynie nie będzie wystarczającej liczby gotowych do pracy policjantów.

  • W czwartek w Londynie miał odbyć się mecz Ligi Europy pomiędzy Arsenalem a PSV Eindhoven
  • UEFA poinformowała jednak o przełożeniu tego spotkania
  • Policja w Londynie zajęta będzie czynnościami związanymi z pogrzebem królowej Elżbiety II, więc nie można było zagwarantować odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa

Spotkanie Ligi Europy przełożone

Śmierć królowej Elżbiety II po raz kolejny będzie mieć wpływ na harmonogram wydarzeń sportowych. Przypomnijmy, że władze Premier League przełożyły nadchodzącą kolejkę. Ma to na celu uczczenie pamięci monarchini, która rządziła Wielką Brytanią przez siedem dekad. Uroczystości pogrzebowe angażują ogromne siły policji na Wyspach. Już wcześniej UEFA poinformowała, że starcie Glasgow Rangers oraz Napoli odbędzie się o dzień później, niż pierwotnie zakładano.

W piątek europejska federacja wydała kolejne oświadczenie. Tym razem dotyczy ono starcia w fazie grupowej Lidze Europy. Pojedynek Arsenalu z PSV Eindhoven miał mieć miejsce w czwartek. Ponownie, jednak, UEFA obawia się o bezpieczeństwo ludzi przed i podczas meczu z powodu niewystarczającej liczby policjantów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojedynek Kanonierów z Holendrami się odbędzie. Wolnych terminów przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze jest jak na lekarstwo, zwłaszcza wśród reprezentantów Premier League.

Po pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy londyńczycy liderują w grupie A. Mają na koncie komplet punktów po pokonaniu FC Zurich. Z kolei PSV zremisowało z Bodo/Glimt.

Czytaj więcej: Pierwsze słowa Pottera w nowej roli. “Respekt, zaufanie i uczciwość”.

Komentarze