Kolejna kontuzja w Liverpoolu. Pomocnik opuści dwa mecze

Thiago Alcantara
Thiago Alcantara PressFocus

Bez Thiago Alcantary będzie musiał radzić sobie Liverpool w dwóch najbliższych spotkaniach drużyny. Powodem jest kontuzja, której nabawił się podczas ostatniego występy z Crystal Palace.

  • Thiago Alcantara nabawił się kontuzji łydki podczas ligowego spotkania z Crystal Palace
  • Na razie nie wiadomo, jak długa będzie przerwa w grze hiszpańskiego pomocnika
  • Thiago na pewno nie wystąpi w dwóch meczach – pucharowym z Norwich i ligowym z Brentford

Thiago Alcantara musi odpocząć

Hiszpański pomocnik na początku obecnego sezonu nie mógł liczyć na pewne miejsce w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Juergena Kloppa, ale wystąpił w pięciu z sześciu dotychczasowych meczów The Reds. Teraz będzie musiał jednak odpocząć.

Podczas sobotniego meczu z Crystal Palace, w którym zagrał od pierwszej minuty, nabawił się kontuzji łydki. Z tego powodu musiał opuścić boisko w trackie drugiej połowy. Teraz czeka go przerwa w grze. O ile Liverpool czeka na wyniki kolejnych badań, to już teraz wiadomo, że Thiago Alcantara nie zagra w dwóch najbliższych meczach drużyny – wtorkowym pojedynku Carabao Cup z Norwich City oraz sobotnim ligowym spotkaniu z Brentford.

– Nie mogę teraz powiedzieć, jak długo to potrwa, ale na pewno nie zagra we wtorek i w weekend. Czekamy na wyniki prześwietlenia, wówczas będziemy mieli konkretną diagnozę. Szkoda, bo w meczu z Crystal Palace brał na siebie grę, był moim zdaniem dobrym rozgrywającym – powiedział Pepijn Lijnders, który jest jednym z asystentów Juergena Kloppa.

We wtorkowym meczu z Norwich City niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu nie będzie mógł także skorzystać z usług Trenta Alexandre’a-Arnolda i Roberto Firmino. Pierwszy w ostatnim meczu nie zagrał z powodu choroby, natomiast drugi ze względu na uraz uda opuścił już trzy spotkania.

Norwich
Liverpool FC
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21. września 2021 20:40.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze