Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp: Potrzeba odwagi przeciwko Man City

Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp zdaje sobie sprawę z wagi niedzielnego spotkania z Manchester City. The Reds prowadzą obecnie w Premier League i mają sześć punktów przewagi nad Obywatelami, którzy zajmują drugą pozycję.

Czytaj dalej…

W poprzednim sezonie wynik meczu z City zaważył na losach mistrzostwa Anglii i Klopp o tym pamięta, stąd nie zamierza zagrać zbyt ofensywnie, ale podkreślił, że jego podopieczni muszą grać odważnie.

– To ważny mecz, dwa naprawdę dobre zespoły staną na przeciwko siebie na Anfield, w świetle reflektorów. W ostatnich trzech meczach zremisowaliśmy u siebie 0:0, potem przegraliśmy 1:2 na Etihad, kiedy prawie strzeliliśmy bramkę i ostatnim razem zremisowaliśmy w meczu o Tarczę Wspólnoty, by potem przegrać karne. To będzie dobry mecz piłkarski – nie jestem pewien, czy taki będzie z punktu widzenia trenerów i taktyki, czy też spektakl dla kibiców. Jednak wszystko jest na stole i nikt niczego nie ukrywa, nie możemy grać wyłącznie ofensywnie, ale przeciwko Manchester City trzeba grać odważnie – nawet o punkt – powiedział Klopp.

Komentarze