Klopp po meczu z Chelsea: remis to sprawiedliwy wynik

Juergen Klopp

Liverpool nie dał rady pokonać Chelsea w meczu 21. kolejki Premier League. Ekipa Juergena Kloppa podzieliła się punktami z The Blues. Po zakończeniu starcia opiekun The Reds podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat potyczki na Anfield Road.

• Liverpool zaliczył w sobotę piąty remis w sezonie
  • The Reds tracą do czwartego Man Utd 10 oczek
  • Na temat starcia z Chelsea swoją opinią podzielił się opiekun ekipy z Anfield Road

Klopp skomentował spotkanie z The Blues

Liverpool po pokonaniu Wolverhampton (1:0) kilka dni teamu w Pucharze Anglii w sobotę musiał zadowolić się remisem w starciu z Chelsea w lidze angielskiej. Drużyna Juergena Kloppa wypracowała sobie kilka sytuacji strzeleckich, ale nie potrafiła zamienić ich na gole.

Zaczęliśmy dobrze w pierwszej i drugiej połowie, mieliśmy dobre okazje, ale nie mogliśmy kontynuować takie gry przez cały mecz. Musimy być gotowi na małe kroczki, jakim jest dzisiejszy mecz. Obie drużyny grały bardzo agresywnie – mówił po starciu z londyńczykami menedżer The Reds cytowany przez BBC Sport.

Nie stworzyliśmy wielu okazji przeciwko Chelsea, a rywale też mieli ich kilka. W drugiej połowie broniliśmy się z pasją i przejrzystą organizacją, ale w tych momentach byliśmy zbyt blisko bramki. Ostatecznie remis jest sprawiedliwy. Na takim rezultacie możemy coś zbudować – uzupełnił Niemiec.

Liverpool kolejne spotkanie rozegra 29 stycznia, mierząc się w krajowym pucharze z Brighton Howe & Albion. The Reds powalczą w tym starciu o dziewiąte zwycięstwo w sezonie.