Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp: Mignolet zostaje w Liverpoolu

Szkoleniowiec Liverpoolu Juergen Klopp zapowiedział, że drugi bramkarz Simon Mignolet pozostanie w klubie na kolejny sezon, choć Belg nie jest zadowolony ze swojej sytuacji.

Czytaj dalej…

31-latek latem ubiegłego roku stracił miejsca w wyjściowym składzie na rzecz Brazylijczyka Alissona Beckera, który dołączył do klubu za 67 milionów funtów i odegrał kluczową rolę w ostatnim sezonie.

W efekcie Mignolet w poprzednim sezonie rozegrał zaledwie 180 minut. Umowa Belga z Liverpoolem obowiązuje jeszcze przez dwa lata, a ona sam nie ukrywa, że chciałby występować znacznie częściej.

Klopp zapewnił jednak, że Mignolet nie opuści latem Anfield Road. – W ciągu ostatniego roku, ostatnich miesięcy, a nie tylko tygodni, odbyłem wiele rozmów. Przed wyjazdem na letnią przerwę również rozmawialiśmy. On zostaje – powiedział Klopp.

– W takim klubie jak Liverpool potrzebujesz dwóch numerów jeden i mamy takich w osobach Aliego i Simona. To dobra sytuacja dla klubu i sytuacja, którą powinieneś mieć, dlatego z mojego punktu widzenia wszystko jest w porządku – dodał.

Komentarze