Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp: Cały czas wywieraliśmy presję na Arsenalu

Liverpool FC pokonał u siebie Arsenal FC 3:1 w sobotnim meczu Premier League. Jurgen Klopp, menedżer The Reds, nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych w tym spotkaniu.

Czytaj dalej…

– Nie myślałem o liczbie goli, które możemy strzelić. Nie spodziewałem się jednak, że rywale zagrają w takim ustawieniu. Nie jestem pewien, czy choć raz zagrali tak przed sezonem, bo ja tego nie widziałem – powiedział Klopp, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– To oznaczało, że mieliśmy mnóstwo miejsca na skrzydłach, zmienialiśmy strony, ale mieliśmy problem z poruszaniem się w polu karnym. Przeciwnicy wygrali wiele pojedynków w powietrzu, ale my natomiast zbieraliśmy drugie piłki, co sprawiło, że cały czas wywieraliśmy na nich presję – dodał niemiecki szkoleniowiec.

– Długimi okresami gry byłem bardzo zadowolony. Uważam, że wszystko w pierwszych meczach robiliśmy dobrze, a w tym udawało nam się to przez jeszcze dłuższy czas. Wykazaliśmy się większą precyzją. Pokazaliśmy świetną pasję, moc i energię w tym spotkaniu – stwierdził.

Drużyna z Anfield jest liderem tabeli z kompletem dziewięciu punktów. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Burnley FC.

Komentarze